• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 1958
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687585

GENT HIDIRELLEZ FESTİVALİNDE BULUŞUYOR

4 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2050 defa okundu.
GENT HIDIRELLEZ FESTİVALİNDE BULUŞUYOR

Belçika’ya Göçün 50. yıl etkinlikleri kapsamında 2014 yılında ilkkez Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz’ın inisiyatifi ile Gent Belediyesi ve De Centrale’nın koordinasyonunda, 10′dan fazla sivil toplum kuruluşu ve futbol takımlarının ortaklaşa düzenlediği Hıdırellez festivali 6 mayıs 2018 pazar günü dördüncü kez düzenleniyor.

2014-2015-2016 yıllarında üst üste Gent Blaarmeersen milli parkında düzenlendikten sonra 2017 yılında bir yıl ara verilen Gent Hıdırellez festivali, 6 mayıs 2018 pazar günü Alfons Braeckmanlaan 2. Sint-Amandsberg. Gent adresindeki Rozenbroeck yüzme havuzunun yanındaki Jago futbol takımının spor kompleksinde tekrar düzenleniyor.

Türk Halk Müziğinin güçlü sesi İSMAİL ALTUNSARAY’ın sahne alacağı Hıdırellez Festivalinde aynı zamanda şu sanatçılar ve gruplar yer alacak. Ibıdıklar,Gnawa de Bruxelles, Ledebırds, Plan & Blues, Rumeli Dans grubu ve Animasyonlar.

6 Mayıs 2018 pazar günü saat 12:00’da başlayacak olan Gent Hıdırellez Festivali 21:00’e kadar devam edecek.

Gent belediyesine bağlı derneklerin Türk mutfağının damak tadı lezzetlerini standlarda satışa sunacağı Gent Hıdırellez Festivaline giriş ücretsiz olacak.

Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul TAPMAZ, 4. kez düzenlenecek olan Hıdırellez Festivali için tüm vatandaşları davet ederek, “”Kültür geleneklerimizi yaşatmak, paylaşmak, farklı renkler oluşturmak için gerekeni yapıyoruz. Vatandaşlarımız yılda bir kere de olsa bir araya gelerek, kaynaştığı, tanıştığı, moral bulduğu bu tür festivallere katkı yapmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

ADRES :

Alfons Braeckmanlaan 2. Sint-Amandsberg. Gent ( Rozenbroeck yüzme havuzunun yanındaki Jago futbol takımının spor kompleksi

HABER VİDEO

LENTEFEESTEN 2018 GENT

Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Op zondag 6 mei wordt het zomerseizoen in Gent ingezet met het internationale lentefeest Hıdırellez: een festival dat tijdens de vorige edities duizenden Gentenaren op de been bracht. Deze 4de editie vindt voor het eerst plaats op een nieuwe locatie, de terreinen van (voetbalclub) JAGO in Sint-Amandsberg.

Op het programma o.a. Ibidiklar, Gnawa de Bruxelles, de Ledebirds, Süheyla & Blues of Rumeli, Ismail Altunsaray en heel wat animatie, workshops en lekkers …

Het start reeds om 12u00 met de picknick en randanimatie en het loopt door tot 21u00.

Klik hier voor de Hidirellez-brochure:

https://ingent.be…/defau…/files/programma%20hidirellez.pdf

Belangrijk om weten: er is geen parking naast het terrein. Gebruik de parking van de Carrefour en neem de Gratis pendelbus (of kom met het openbaar vervoer, met de fiets of te voet).

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN