• Bugün Görüntülenme: 2000
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751720

Gent Ghelamco Arena Stadyumu’nda test konser denemesi yapılacak.

8 Mayıs 2021
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
547 defa okundu. defa okundu.
Gent Ghelamco Arena Stadyumu’nda  test konser denemesi yapılacak.

Belemtürk Haber Merkezi – Gent Ghelamco Arena fubol Stadyumu’nda Covid-19 bulaşını test etmek için “Compact Disk Dummies” muzik grubu 15 Mayıs tarihinde 300 kişiye konser verecek ve müzik severlere girişte hızlı Covid-19 testi yapılarak sonuçlar cep telefonlarına gönderilecek.

Gent belediyesi ve Gent UZ hastanesi ortak çalışmasıyla gerçekleştirilecek olan konserle ilgili “Ghelamco Arena Events” sözcüsü Michiel Vanderheyden “deneme konser proje başvurusunu 6 ay önce yaptık ve bu projeye inanıyoruz. Projenin ana fikri konser gibi organizasyonları güvenli bir şekilde yapabilme arayışıdır. dedi
Sözcü Michiel Vanderheyden, amacımız bu yaz tekrar kültürel faaliyetlerle organizasyonların tadını çıkarmak” diye sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz haftalarda Brüksel ve Anvers’te yapalın benzeri denemelerin umut verici olduğinu söyleyen yetkililer, “kapasitenin maksimuma çıkarma hallerinde bile oksijen kalitesi kabul edilebilir değerlerde kalıyor” açıklamasını yaptı.

Flaman bölgesi başkanı Jan Jambon a (N-VA) göre “maksat Hollanda yı taklit etmek değil fakat deneyimlerinden faydalanabiliriz” dedi.

Haftaya salı günü tekrar biraraya gelecek olan bilim kurulu Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında içerde ve dışarda hangi organizasyonlara müsade edileceğini görüşecek.

Haber: Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN