• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1140
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7629071

Gent belediyesi yeni yıl resepsiyonu düzenledi.

13 Ocak 2020
2 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
537 defa okundu.
Gent belediyesi yeni yıl resepsiyonu düzenledi.

Belçika’nın Gent şehrinde son 6 senedir  Stadshaal adresinde Gent belediyesi tarafından düzenlenen yeni yıl resepsiyonuna, bir önceki yıla göre katılım düşük oldu.

Gent belediye başkanı Mathias De Clercq, açılış konuşmasını yaptığı sırada, aşırı sağcı ırkçı grup Voorpost yandaşları ve bazı vatandaşlar tarafından iki defa yuhalanarak konuşması kesildi. Belediye başkanı De Clercq, bu kişileri nazik ve saygılı olmaya davet ederek konuşmasını tamamladı.

Geçen yıl 13.000 kişinin katıldığı yeni yıl resepsiyonuna, Gent polisinin verdiği rakamlara göre 12.500 kişi katıldı. Katılımın geçen yıla göre az olması, havanın kötü olmasına bağlandı.

Dün sabah saat 11.00’de başlayıp, saat 13.00′ de sona eren yılbaşı resepsiyonunda, vatandaşlara 28.000 ücretsiz içecek servisi yapılırken bunun Gent belediyesine maliyetinin ne kadar olduğu konusunda bilgi verilmedi. Geçen sene 27.000 ücretsiz içecek maliyetinin 25.000 euro olduğu açıklanmıştı.

Sıcak şarap, bira, meyve suyu ve çorba alabilmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların yanı sıra, bazı vatandaşların ise kuyrukta beklememek için kendi içkilerini getirdikleri görüldü.

Gentli vatandaşlar, Gentli sanatçı Pierke ve  müzik grubu ‘ Men and Lady ve Coverband ile resepsiyon boyunca güzel bir pazar keyfi yaşadılar.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN