• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326524

Gent belediyesi korona tedbirleri kapsamında tüm yeni yıl etkinliklerini iptal etti.

20 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
691 defa okundu. defa okundu.
Gent belediyesi korona tedbirleri kapsamında tüm yeni yıl etkinliklerini iptal etti.

Belemtürk Haber Merkezi – Gent belediye meclisi bugün öğleden sonra şehrin sağlık kurulu ile yaptığı istişare toplantısında, Kersmark (Noel Pazarı), Sint-Niklaas’ın şehre gelişi, yılbaşı akşamı havai fişek atılması ve yeni yıl resepsiyonu etkinlikleri olmak üzere tüm etkinlikler koronavirüs önlemleri kapsamında iptal edildi.

Belediye Başkanı Mathias De Clercq, koronavirüs vaka sayılarının artışına dikkat çekerek, “vaka sayıları net bir şekilde durumun ciddi olduğunu gösteriyor. Şehrimizin Sağlık Kurulu ile bugün yaptığımız toplantıda, temastan kaçınmanın önemi dile getirildi ve yılbaşı etkinliklerinin güvenli bir şekilde yapılamayacağı konusunda görüş bildirdi. Bu nedenle Gent şehrinin tüm etkinlikleri iptal edildi.” açıklamasında bulundu.

Mathias De Clercq, Poeljemarkt, 9000 Gent adresindeki Stadshal’da bir buz pateni alanı oluşturacaklarını, fakat buz pateni yapmak isteyenlerden, güvenli Covid Safe Ticket (Aşı Sertifikası) isteyeceklerini söyledi ve burada bir içecek stantd’ının da yer alacağını ifade etti.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN