• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3800
  • Dünkü Görüntülenme: 4654
  • Toplam Görüntülenme: 8365511

GENT BELEDİYESİ DİNLER ARASI DİYALOG İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ. (GÖRÜNTÜLÜ)

2 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1042 defa okundu.
GENT BELEDİYESİ DİNLER ARASI DİYALOG İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ. (GÖRÜNTÜLÜ)

Gent Bld.Bşk. Yrd.cısı Resul Tapmaz’ın Gent belediyesi adına düzenlemiş olduğu ‘’ Dinler Arası Diyaloğ’’ iftar yemeği dün akşam ( 1 Temmuz 2015 ) Çarşamba günü ‘’Eetcafe Toreke’’ Vlotstraat 22 Gent adresinde yapıldı.

Saat 21:00’ da başlayan ‘’Dinler Arası Diyalog’’ iftar yemeği Gent bld.bşk.yrd. Resul Tapmaz’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Tapmaz, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak şunları söyledi:

Gent belediyesi olarak ilkkez düzenlediğimiz ‘’Dinler Arası Diyalog’’ iftar yemeğini geleneksel hale getirmek istiyoruz. Son dönemlerde Avrupada yaşanan terör olayları ve dünya genelinde yaşanan savaşlara karşı, farklı dinlere mahsus kişilerle bir araya gelip, ‘’Dinler Arası Diyalog’’ iftar yemeğinde buluşmanın güzelliğini ve huzurunu yaşıyoruz.’’ Dedi.

Daha sonra söz alan Open VLD partisinden Mathais De Clercg ise, ‘’ Bu insifiyeti takdir ettiğini, bu gibi organizasyonun önemli olduğunu söyleyerek Resul Tapmaz’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından iftar saatine kadar, Hüseyin Kara, oğlu Muhammet Taha ve Sadullah Yaşar semazen gösterisi sundular.
Ledeberg Yavuz Sultan Selim Camii İmamı Abdurahman Bakır’ı n akşam ezanını okumasıyala iftarlar açıldı.

Dinler arası diyolog iftar yemeğine Resul Tapmaz ve Mathais De Clercg yanı sıra Türkse Unie Gent sorumlusu Şaban Gök, Piribeyliler derneği başkanı Necdet Karataşlı,Fatih camii imamı Kenan Sönmez, Av.Ercan Tok ve davetliler katıldılar.

HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI
ORUÇ-8

ORUÇ-1

ORUÇ-2

ORUÇ-3

ORUÇ-4

ORUÇ-5

ORUÇ-6

ORUÇ-7

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN