• Bugün Görüntülenme: 2112
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751832

Gent belediye meclis üyesi Hafsa El-Bazioui televizyonda başörtüsü tartışmasından sonra ölümle tehdit edildi

10 Haziran 2021
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
745 defa okundu. defa okundu.
Gent belediye meclis üyesi Hafsa El-Bazioui televizyonda başörtüsü tartışmasından sonra ölümle tehdit edildi

Belemtürk Haber Merkezi – Geçtiğimiz pazar günü VRT televizyon kanalında “zevende dag” programına konuk olarak katılan Gent belediye meclis üyesi Hafsa El-Bazioui ‘ye programdan sonra sosyal medya aracılığı ile anonim hesaplardan ağır hakaret ve ölüm tehditleri gönderildi.

2018 de 4000 oy’la meclis üyesi olarak seçilen ve gelecek yıl belediye başkan yardımcılığı yapacak olan El-Bazioui tehditler sonrası polise giderek şikayetci oldu.

Programda başörtüsü tartışması gayet seviyeli ve güzel geçmesine rağmen, Gent belediye meclis üyesi Hafsa El-Bazioui, program sonrası sosyal medyada hakaret ve tehdit dolu mesajlarla adeta linç edildi.

El-Bazioui salı günü ilgili sosyal medya hesaplarından şikayetci olduğunu doğrularken konu hakkında daha fazla yorum yapmak istemediğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda Gent şehrinden arabaların merkeze girişini kısıtlayan (circulatieplan) Filip Watteeuw (Groen) ve Gent’te düşük emisyon bölgesini (LEZ) ilan eden Tine Heyse’de (Groen) tehditler yüzünden polis koruması altına alınmışlardı.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN