• Bugün Görüntülenme: 1100
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887678

Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, vatandaşları uyardı

12 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1362 defa okundu. defa okundu.
Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, vatandaşları uyardı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, son günlerde şehirde tekrar artmaya başlayan koronavirüs vakaları nedeniyle vatandaşları uyardı.

De Clercq, “Gent şehrinde koronavirüs vakaları tekrar hızla yükseliyor, enfekte olan kişi sayısı 10 günde iki katına çıktı. Özellikle 20-29 yaş grubundaki vatandaşlarda daha fazla enfeksiyon görülüyor. Bu yüzden herkesi dikkatli ve duyarlı olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Gent Belediye Başkanı De Clercq, “Gent şehrinde aşı kampanyası iyi gidiyor ama hala aşı olanların sayısı tam olarak istediğimiz seviyelerde değil. Sosyal mesafeyi korumak, yakın temasları kısıtlamak ve maske takmak gibi temel kurallara uymak önemini koruyor. Özellikle kırmızı bölgelere seyahat edenler ülkeye geri döndüklerinde belirlenen kurallara mutlaka uymalıdır. Bu işte hepimizin sorumluluğu var. Bu yüzden dikkatli olmalıyız. Şu an itibariyle tatile gidebiliyoruz, kafeye ve sinemaya gidebiliyoruz. Bunların devamı için sorumluluk sahibi olmamız çok önemli.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı De Clercq ve Sağlıktan Sorumlu Gent Belediye Başkan Yardımcısı Rudy Coddens, birlikte bir açıklama yaparak vatandaşları randevu alarak aşı olmaya davet ettiler.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN