• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1652
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870415

Gent AZ Jan Palfijn Hastanesi’nde 2 koronavirüs tedavi bölümü boşaldı.

6 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
477 defa okundu.
Gent AZ  Jan Palfijn Hastanesi’nde 2 koronavirüs tedavi bölümü boşaldı.

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika’nın Gent şehrindeki AZ Jan Palfijn hastanesinde salgın boyunca 75 hasta kabul edildi. Salı günü COVID-19 tedavisi gören son hastanın iyileşerek taburcu edilmesiyle 2 koronavirüs departmanı tamamen boşaldı.

Gent Az Jan Palfijn hastanesi yöneticilerinden Ann Wynant’ın verdiği bilgilere göre, Salı günü son hastanın taburcu edilmesiyle, hastanenin 2 korona bölümünün tamamen boşaldığı, fakat sadece yoğun bakım ünitesinde 3 hastanın tedavisine devam edildiği bilgisi verildi.

Çarşamba günü son 24 saat içinde hiçbir koronavirüs hastasınının hastaneye kaldırılmadığı bildirilirken, salgın boyunca 75 hastadan 6 kişi yaşamını yitirdi.

Mart ayının başından bu yana hastanede görev yapan 1.100 personel ve 160 doktor arasında sadece 10 kişide COVID-19 enfeksiyonu tespit edildi. Bunlardan 7 personel hastanede COVID-19 enfeksiyonuna yakalanırken, diğer 3 kişi ise hastane dışında yakanlandı.

Ann Wynant, hastanemizde salgın boyunca tedavi gören 6 hastamızı kaybetmemize rağmen, hastane olarak bu krizi çok iyi ve başarılı bir şekilde yönettik” sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN