• Bugün Görüntülenme: 952
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494348

Fransa’da Müslüman mezarlarına saldırı

13 Aralık 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
376 defa okundu. defa okundu.
Fransa’da Müslüman mezarlarına saldırı

Fransa’nın Mulhouse kentinde, Müslüman mezarları tahrip edildi. Fransa İslam Konseyi ve Belediye başkanı saldırı kınadı.

Fransa’nın kuzeydoğusundaki Mulhouse kentindeki mezarlığın bir bölümünde bulunan Müslüman kabirleri, tahrip edildi. Belediye Başkanı Michele Lutz, Müslüman mezarlarına yönelik saldırıyı kınadı.

Belediye Başkanı Michele Lutz

Mezarlara saygı gösterilmesi gerektiğini söyleyen Lutz, olaya ilişkin bir kişinin suç duyurusunda bulunduğu söyledi.

Saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı

Fransa İslam Konseyi (CFCM) saldırıyı şiddetle kınadı. CFCM, ilgili ailelerle dayanışma içinde olunduğunu vurgulanarak, yetkililerden, faillerin bulunması için mümkün olan her şeyin yapılmasını istedi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinden (DİTİB) yapılan açıklamada da, Müslüman mezarlarına yönelik saldırıdan üzüntü duyulduğu belirtildi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması konusunda güvenlik güçlerine güvenildiği belirtilen açıklamada, destek veren tüm yetkililere teşekkür edilerek, şunlar söylendi:

“Her canlının hayat hakkı olduğu gibi sevdiklerimizi ebediyete uğurladığımız mezarlıklar da şüphesiz saygıyı hak etmektedir. Vandalizmin buralara kadar uzanması üzüntü verici olsa da, bu tür hareketlerin Fransa’yı temsil etmediğini bilmek, bizi geleceğe dair umutlandırmaktadır.”

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN