• Bugün Görüntülenme: 2022
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751742

Fransa’da emekli askerlerden Macron’a ikinci uyarı

10 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
494 defa okundu. defa okundu.
Fransa’da emekli askerlerden Macron’a ikinci uyarı

Fransa’da aralarında her rütbeden askerlerin olduğu grup, iç savaş uyarısını yineledi.

Cumhurbaşkanı Macron, bakanlar, milletvekilleri ve generallere hitabeden yapılan ikinci uyarıda da, ‘ülkede iç savaş çıkacağı ve bu durumda ordunun düzeni sağlayacağı’ vurgulandı.

Fransa ikinci kez emekli askerlerin uyarısı ile sarsıldı.

Valeurs Actuelles dergisinde yayımlanan ikinci bildiride, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bakanlar, milletvekilleri ve generaller uyarıldı.

Bildiride, ‘Fransa’nın düşmanlarıyla mücadele eden ve 21 Nisan’daki açık mektuba imza atan emekli general, emekli ve muvazzaf subay ile askerlerin, iktidara sorun çıkaran kişiler olarak adlandırıldığı ancak onların tek hatalarının ülkesini sevmek olduğunun’ savunulması dikkat çekti.

‘Görevde olan her rütbeden askerlerin, yasa gereği yüzleri açık şekilde kendilerini ifade edemediği ancak sessiz kalmalarının da imkansız olduğu’ ifade edilen bildiride, “Aramızdan bazıları Afganistan, Mali, Orta Afrika ve diğer yerlerde düşman ateşini gördü. Bazıları görev arkadaşlarını kaybetti. Bizim topraklarımızda taviz verdiğiniz İslamcılığı yok etmek için canlarını ortaya koydular” ifadeleri kullanıldı.

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN