• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Bugün Görüntülenme: 375
  • Dünkü Görüntülenme: 2847
  • Toplam Görüntülenme: 6115661

Fransa Esad’a verdiği ‘onur nişanını’ geri alacak

19 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
743 defa okundu.
Fransa Esad’a verdiği ‘onur nişanını’ geri alacak

Fransa, 2001’de dönemin Cumhurbaşkanı Chirac tarafından Beşşar Esad’a verilen ülkenin en yüksek dereceli nişanı “Legion d’honneur”ü geri alacak.

Fransa’nın, 2001’de dönemin Cumhurbaşkanı Jacques Chirac tarafından Beşşar Esad’a verilen ülkenin en yüksek dereceli nişanı “Legion d’honneur”ü geri alacağı açıklandı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee’nin nişanı geri almak için girişim başlattığı belirtildi.

Esad’ın, Suriye’de babası Hafız Esad’ın ardından 2000 yılında göreve başladığı belirtilen haberlerde, 2001’de Fransa’ya bir ziyaret gerçekleştirdiği ve dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Chirac’ın elinden, ülkenin en yüksek dereceli nişana “Legion d’honneur” layık görüldüğü kaydedildi.

Esad’ın 5 dereceden oluşan nişanın en yüksek derecesi olan taltif edildiği belirtildi. Kamu yayıncısı France Info, Elysee Sarayı’nın, nişanın geri alınması için gerekli prosedürü başlattığını yazdı.

Daha önce Mussolini, Çavuşesku ve Kaddafi gibi isimlere de verilen nişanı, Napolyon Bonapart’ın 1802’de kurdurduğu asker ve sivillerin yer aldığı bir kurum veriyor. Büyük Üstad ve Büyük Şansölye tarafından idare edilen kurumun, 400’e yakın çalışanı bulunuyor.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN