• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4418
  • Dünkü Görüntülenme: 3440
  • Toplam Görüntülenme: 8525687

Facebook ve Instagram, Zwarte Piet ve Yahudi karikatürlerini yasakladı.

11 Ağustos 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.
Facebook ve Instagram, Zwarte Piet ve Yahudi karikatürlerini yasakladı.

Belemtürk Haber Merkezi – Bugün itibariyle Facebook, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’da Zwarte Piet ve Yahudi karikatürlerinin fotoğraf ve videolarını kaldıriyor.

Facebook, çevrimiçi ayrımcılıkla mücadele etmek için bu önlem ve kararı aldığını açıklarken, Azınlıklar Forumu Kadın Konseyi başkanı Tracy Bibo-Tansia VRT NWS’ye Facebook’un aldığı kararla ilgili memnuniyetini dile getirdi.

Bugünden itibaren Zwarte Piet’in kırmızı dudaklı bukleli bir fotoğrafını veya videosunu ya da Facebook veya Instagram’da bir Yahudi karikatürü yayınlamak tamamen yasaklandı.

Sosyal medya devi Facebook, diğer kullanıcıların bu gibi paylaşımlarla ilgili olarak rahatsız olduğunu belirtmeleri üzerine, bu tür görüntü ve paylaşımları silmeyi mümkün kılan bir karar da aldı.. Ayrıca geriye dönük olarak da fotoğraf ve görüntülerin kaldırılacağını açıklandı.

Azınlıklar Forumu Kadın Konseyi Başkanı Tracy Bibo-Tansia, “Facebook’un çevrimiçi ayrımcılığa karşı çalışması iyi bir karar. Eskiden bildiğimiz Zwarte Piet siyahlar için de çok incitici bir figürdü. Küçük siyah çocuklara da Zwarte Piet için ad denildiğinde bu hiç hoş değil di.” sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN