• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 170
  • Dünkü Görüntülenme: 3764
  • Toplam Görüntülenme: 7384107

Eskişehirli İbrahim, ABD’de ilk Türk Emniyet Müdürü oldu

6 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
541 defa okundu.
Eskişehirli İbrahim, ABD’de ilk Türk Emniyet Müdürü oldu

ABD’de Türklerin en yoğun yaşadığı New Jersey Eyaleti’ndeki Paterson şehrine ilk kez Türk kökenli Emniyet Müdürü atandı. İbrahim Mike Baycora, yemin ederek görevine başladı.

ABD’nin New Jersey Eyaleti’ndeki Paterson Polis Teşkilatı’nda 32 yıldır görev yapan ve Eskişehir’de doğduktan sonra küçük yaşta Amerika’ya giden İbrahim Mike Baycora , Paterson şehrinde büyüdü. New Jersey Rutgers Üniversitesi’nde kimya mühendisliği alanında diploma alan İbrahim, 1988 yılında Paterson Polis Teşkilatı’na katıldı.

Eskişehirli İbrahim Mike Baycora, yaklaşık 150 bin nüfuslu Paterson şehrinin emniyet müdürü oldu.

Kur’an-ı Kerim’e el basarak, yemin etti

İbrahim Mike Baycora, Paterson Belediyesinde düzenlenen törende Kur’an-ı Kerim’e el basarak, yemin etti ve resmen göreve başladı.

Şehrin ilk Türk kökenli Emniyet Müdürü olan Baycora, törende yaptığı konuşmada “Bugün çok mutluyum. Burada yaşadığımız olay, dünyanın neresinden gelirseniz gelin, bu ülkede fırsatlar olduğunun ispatıdır. Bu şehri seviyorum.” dedi.

Törene, Türk diplomatik misyonundan temsilcilerin yanı sıra, New York ve New Jersey’de yaşayan Türk toplumu üyeleri, Paterson yönetiminden üst düzey yetkililer ve Baycora’nın ailesi ve yakınları katıldı.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN