• Bugün Görüntülenme: 1378
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059733

Emirdağ’da akraba ziyaretinde koroya yakalanan 116 yaşındaki Ayşe nine hayata tutundu.

4 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
526 defa okundu. defa okundu.
Emirdağ’da akraba ziyaretinde koroya  yakalanan 116 yaşındaki Ayşe nine hayata tutundu.

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde akrabalarını ziyaret ettiği sırada koronaya yakalanan 116 yaşındaki Ayşe Karatay, Emirdağ Devlet Hastanesi’nde 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra çocuklarının başvurusunun ardından Eskişehir Şehir Hastanesi’ne nakledildi.

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisi devam eden Karatay, sağlık durumunun düzelmesiyle normal servise nakledildi. Yaşlı kadının oğlu İbrahim Karatay, annesinin sağlığına kavuştuğu haberini aldıklarında çok mutlu olduklarını söyledi.

İbrahim Karatay, annesinin sadece bir doz aşı olduğunu belirterek, “Sadece tek doz Sinovac aşısı oldu. İkinci dozu olmadı. İkinci aşısını da olsaydı belki de daha kolay atlatacaktı. İnşallah daha iyi olacak. Bundan 3 hafta önce aile arasındayken bu virüsü kapmış.” dedi.

Eskişehir Şehir Hastanesi çalışanlarına teşekkür eden Karatay, şöyle konuştu:

Sağlık çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Annemin hastalığı atlattığının haberini hastanenin doktorları verdi. Bizim köyümüzde birkaç kişi daha virüsü atlattı. Bunun sebebinin oradaki temiz oksijen ve organik beslenmeden olduğunu düşünüyorum. Annemin bu virüsü atlatmasından çok memnunum. Umarım Allah daha da uzun ömürler verir.

“Annemin 8 çocuğu var. Bütün kardeşlerim annemle ilgilendi. Ben iki doz Sinovac oldum ve üçüncü dozu olmayı da düşünüyorum. Emirdağ ahalisinin çoğunluğu yurt dışından gelmiş insanlar ve aşı olmayanların hepsi şu anda yoğun bakımda. Aşı olanlar ise ayakta atlatıyor.”

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN