• Bugün Görüntülenme: 947
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494343

Emirdağ Kadın Kültür Evi’nde kadınlar öğrenerek sosyalleşiyor

22 Aralık 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu. defa okundu.
Emirdağ Kadın Kültür Evi’nde kadınlar öğrenerek sosyalleşiyor

Emirdağ’da kompleks bir yapı olarak bulunan “kültür evi” kadınlar için cazip bir mekan haline geldi. Emirdağ Kadın Kültür Evi’nde sanat, spor, eğitim, kültür, dinlenme ve çocuk bakım alanlarındaki tüm hizmetler bölge kadınlarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Ev kadınları hem eğitim görüyor hem de sosyalleşiyor

Kültür Evi’nin giriş katında kafeterya, çocuk oyun alanı, mescit, eğitim salonu, ve çok amaçlı salon bulunuyor. Alt katta ise havuz, sauna, spor salonu, soyunma odası mevcut.

Haftanın 6 günü sabah 08:00 akşam 20:30 arası kadınlarımıza hizmet veriyor. Kadınlarımız için bu imkanlarımızın dışında her gün eğitim programları düzenleniyor. Sağlık, hukuk, psikoloji, Kurani Kerim, dini ilimler, zeka oyunları, satranç, il müdürlüklerinin merkezi eğitimleriyle bir çok alanda eğitimler veriliyor.

Bunların dışında kadınların sosyo-kültürel alanda da gereksinimlerini karşılamak için etkinlikler, workshoplar ve eğlenceler yapılıyor. Kadın Kültür Evimizin Kooperatif katında ise üretim atolyelerimiz mevcut. Cam işleme atölyesi, Ahşap boyama atölyesi, Dikis nakış atölyesi, Mum atölyesi ve Kilim atölyesi bulunuyor. Kadınlarımız burada cam takilar, biblolar, teraryumlar, ahşap saatler, magnetler, dekoratif tablolar, maket topak ev, LED tablolar, anahtarlıklar, taş tozundan biblolar, masa örtüleri, runnerli takımlar, bebekler için supriz yastıklar, nevresim takımları, punch yastıklar, sayali bebekler, kokulu mumlar üretiyorlar.

Bunun dışında bakliyat paketleme atölyemiz bulunuyor. Yerli çiftçilerimizden aldığımız sekiz çeşit bakliyat ayıklanarak özenle paketleniyor. Kadın kooperatifimizde üretilen tüm ürünler hepsiburada.com, Trendyol.com, albikere.com, Tarim Kredi Kooperatif Marketler gibi ulusal pazarlarda ve Afyonkarahisar’da bulunan Kadın Kültür Marketlerde satışa sunuluyor.

Haber : Bekir Sarı

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN