Emirdağ.gen.tr den Farklı Yorum

28 Kasım 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4935 defa okundu. defa okundu.
Emirdağ.gen.tr den Farklı  Yorum

Emirdağ’ın köklü haber sitelerinden biri olan Emirdağ.gen.tr den YİNE ESKİSEHİR.YİNE AYNI HİKAYE. Başlığı altında,’EMİRDAĞ’IN GELECEĞİ ESKİSEHİR’mi? yazısıyla farklı bir yorumla Eskişehir’de yapılan ESAB sempozyomunu sayfasına taşıdı.

“Emirdağ’ın Geleceği Eskişehir mi?” !! Emirdağ.gen.tr

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) işbirliği ile Emirdağ Araştırmaları Sempozyumu geçtiğimiz Cumartesi akşamı Eskişehir’de gerçekleştirildi. Sempozyuma Eskişehir protokolünün yanı sıra Emirdağ protokolünden de bazı isimler eşlik etti.
Eskişehir’de düzenlenen Emirdağ etkinlikleri ve göç çalıştayı kapsamında Belçika’dan gelen konuklar Emirdağ’ı ve Emirdağ’ın geleceğini Eskişehir’de bulunan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde konuştular.
Programa Emirdağ’da görev yapan basın mensupları davet edilmezken, Belçika’dan katılan Flaman Öz Dernekleri Birliği Federasyonu Başkanı olan Ceylan Kara’nın Belçika’daki siyasi kimliği sempozyuma adeta gölge düşürdü. Kara, Belçika’nın ırkçı partisi NV-A’nın Gent Yönetim Kurulu üyesi ve veznedarlığını yapıyor. Irkçı Flaman Parti NV-A Belçika’daki Türkleri “Evine Dön” kampanyasıyla Türkiye’ye göndermek isteyen parti olarak hafızalarda yer edinmişti.
Bunun yanında Emirdağ etkinlikleri ve Göç Çalıştayı’nın Emirdağ yerine Eskişehir’de düzenlenmesi de tepkilere neden oldu. Yıllardır değişik şehirlerde benzer etkinlikler düzenlenmesine rağmen bu etkinliklerin Emirdağ’a şimdiye kadar bir fayda sağlamadığı biliniyor.
Düzenlenen Emirdağ etkinlikleri, Emirdağ göç çalıştayı programının yaklaşan yerel seçimler öncesi yapılması da bazı kesimlerde “Eskişehir’de yaşayan Emirdağlılar’ın oylarını almaya yönelik siyasi yatırım” olarak da algılandı.
Etkinliğe sadece ATEP Başkanı’nın çağrılması da yine bir diğer ayrıntı olarak dikkatlerden kaçmadı. İlçemizde faaliyet gösteren EKDAD, Belçika’da faaliyet gösteren EYAD, BEB ve yine Eskişehir’de faaliyet gösteren Emirdağlı’lar Vakfı ve diğer dernekler de etkinlikte yer almadı.
Bilindiği gibi “Emirdağ” ismi özellikle Belçika’da ve Eskişehir’de oldukça popüler bir etiket olarak hafızalarda yer alıyor. Eskişehir’de ve Belçika’da yaşayan Emirdağlı’ların desteklerini almak siyasiler için büyük önem arzediyor. Eskişehir’de 100 binin üzerinde, Belçika’da ise 100 bine yakın Emirdağlı’nın yaşaması da Emirdağ isminin cazibesini arttırıyor. Bu nedenle Eskişehir’de ve Belçika’da düzenlenen birçok etkinlikte Emirdağ ismi sık sık kullanılıyor.
Yapılan etkinliğin Emirdağ’a ne gibi faydalar sağlayacağı veya bir fayda sağlayıp sağlamayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN