• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3508
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165427

Emir Kır: “Kritik Bir Süreçteyiz! Buna Hazırlıklı Olmalıyız”

26 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
984 defa okundu.
Emir Kır: “Kritik Bir Süreçteyiz! Buna Hazırlıklı Olmalıyız”

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika’da her geçen gün koronovirüs salgını nedeniyle yaşanan hasta sayısındaki artış ve ölümler nedeniyle Belemtürk’e açıklamalarda bulunan Kır, “Bu durum sadece Belçika’nın meselesi değil, dünyanın meselesidir. Dünyanın her yerinde bir salgın var. Bugün tam 197 ülkede bu salgın yer almış vaziyette. Özellikle Belçika’da diğer ülkelerde olduğu gibi, kritik bir sürece girdik. Bu kritik süreçte, daha fazla hastalananlar olacak ve daha fazla hayatını kaybedenler olacak. Buna hazırlıklı olmalıyız.

Ulusal Güvenlik Konseyi’nin aldığı kararlara herkesin uymasını rica ediyorum. Hem kendimizi hemde diğer vatandaşlarımızı korumak için evde kalmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde bu işin üstesinden gelebiliriz.

Devletin, belediyemizin ve valilğin aynı şekilde uyguladığı tedbirler var. Ben bu tedbirlerin daha fazla uygulanacağını düşünüyorum. Umarım bu tedbirler kısa zamanda uygulanır. Tabiiki burada herkese sorumluluk düşüyor. Hepimiz bu geminin içindeyiz. Birlik ve beraberliğimizi kaybetmemeliyiz. Belediye olarak bizde önemli tedbirler alarak belediyemizi ve vatandaşlarımızı ayakta tutmaya çalıştık, çalışıyoruz.

Sağlık sektöründe çalışanlara büyük bir teşekkür borcumuz var. Hem risk alıyorlar, hemde inanılmaz bir şekilde mücadele veriyorlar. Aynı zamanda polis teşkilatımız da güvenliğimiz için ayakta.”

Bu kritik süreçte esnaflara 800.000 euro bütçe ayırdık

Saint-Josse Belediye Başakanı Emir Kır, belediye olarak gıda mağazaları, restoranlar, snaklar, fırınlar, kasaplar, balıkçılar, kafeler, berber ve kuaförler, çiçekçiler, ayakkabıcılar, parfümcüler, çamaşırhaneler, giysi mağazaları, terziler, kuru temizlemeciler, bilet acentaları, sigorta ve kredi büroları gibi ticarethanelere 800.000€ olağan üstü bir yardım bütçe kararı aldıklarını söyleyerek, esnaflara 2’şer bin euro yardım yapacaklarını söyledi. Başkan Kır, coronavirüs tedbirleri nedeniyle zaman bulup müracaat yapamayan esnafların 30 Eylül 2020 tarihine kadar başvurularını yapabileceklerini söyledi.

Kır, başvurularla ilgili önümüzde günlerde daha ayrıntılı bilgilerin paylaşılacağını açıkladı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN