• Bugün Görüntülenme: 1337
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059692

EMEKLİ TÜRKÇE ÖĞRETMENİ RECEP CİRİK, NEPAL’E YARDIM ETKİNLİĞİ DÜZENLİYOR

25 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1348 defa okundu. defa okundu.
EMEKLİ TÜRKÇE ÖĞRETMENİ RECEP CİRİK, NEPAL’E YARDIM ETKİNLİĞİ DÜZENLİYOR

Emekli Türkçe öğretmeni ve Artsanat Derneği Başkanı Recep Cirik, Nepal’e yardım etkinliği ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
OCA-2
25 nisan 2015’ te Nepal’de meydana gelen depremden birgün önce döndüm. Katmandu’da bulunan bir okulu da ziyaret ederek öğrencilerle ve öğretmenlerle tanışma fırsatı buldum. Nepal’in misafirperver ve güleryüzlü insanları ile tanışmaktan çok mutlu olmuştum.

Zaten çok zor hayat şartlarında yaşayan bu insanlar depremde evlerini, barklarını kaybettiler. İnsanların haritada yerini bile bilmediği bu ülkeye yardım elini uzakmak için girişimde bulundum. İstanbul’da Fotoğrafçı arkadaşlarımızla aramızda topladığımız parayı AKUT derneği aracılığı ile gönderdik.

Belçika’da neler yapabileceğimizi düşünürken Soma’ya yardım yaptığımız gibi, Nepal’e de yapabiliriz düşüncesinden hareket ederek, öncelikle Gent Belediyesinden Belediye Başkan yardımcısı Resul Tapmaz, De Cenrale görevlisi Luc Backerland, Turkse Unie Derneği Gent Koordinatörü Şaban Gök ve çalışma arkadaşları Hakan Sönmez , Hatice Karakaya, Helping Hands Belgium Derneği görevlisi Metin Mola, Güzel Sanatlar ve Şiirleri ile tanıdığımız Nerkiz Şahin, Belçikalı Gönüllü çalışanımız ve Nepal sevdalısı Ria Van Hecke, Thuishaven Kurumu Koordinatörü Evi Voet, Cihan Çöl/ Belemturk, Muzikantenhuis TINI Derneği Başkanı Mustafa Avşar, EYAD Derneği Başkanı Metin Edeer ve öğrencilik yıllarında derslerimi takip eden ve Belçika’da Türk Müziğini başarı ile temsil eden öğrencilerim Melike Tarhan, Mustafa Tekir, Ankaralı Fedail ve sürpriz solistlerle, 29 kasım Pazar günü saat 12’de başlayan proğramımıza ressam Michel portre çizecek, Anvers’ten Ayşegül Kaya Kına , ismini burada sayamıyacağımız kadar çok anne, evde yaptıkları börek ve çörekleri getirp satışa sunacaklar. Kapımız tüm annelere açık. Hatta gelirken bir tepsi börekle marifetlerini göstersinler ve Nepal için düzenlediğimiz bu kampanyaya bir katkıda bulunsunlar.

Kampanyamızın aralık ayı sonuna kadar devam etmesini düşünüyoruz. 50 € ve daha fazla yardımlar için makbuz verilecek ve fatura ile bu yardımlarınız vergiden düşürülecektir.

29 kasım Pazar günü De Centrale / Kelderzaal – Kraankinderstraat taki programımıza uğrayıp, çay veya kahvenizi yudumlayın, maharetli hanımların hazırladığı dünyanın değişik ülkelerine ait börek , çörek ve keklerin tadını ve dünyanın başka bir yerindeki insanlara yardım etmenin hazzını yaşayalım. Ayrıca yardım krlarımız, tombala ile de katkıda bulunabilirsiniz. Dostlarınızı arkadaşlarınızı de getirirseniz. Nepal hakkında bilgi edinme, Nepal fotoğraflarını görme ve merak edilen bu ülkeye gitmek isterseniz size bilgi vermeye hazırız. 29 kasım Pazar günü Türk müziği Nepal müziği ve Moğol müziğini canlı canlı dinleyip stresinizi atabileceksiniz.

Çocuklarınız da gelirse onlar Mandala boyayabilecekler. Dünyanın çatısında olan bu ülkeyi tanıyacaklarından ve seveceklerinden eminiz. Hepiniz davetlisiniz ve sizin yardımlarınızın yine size dönüşü olacağını unutmayınız.

29 Kasımda De Centrale’ye herkesi bekliyoruz.

Derneklerden yardımcı olmak isteyenler ve bu güne gönüllü olarak katılmak isteyenler 0475/295351 numaralı telefondan bana ulaşabilirler NAMASTE ! MERHABA selam bütün önyargısız İNSANLARA…

Organisazyonda yer alan dernek ve kurumlarımız:

De Centrale, Stad Gent Schepens en De Burgemeester, Turkse Unie, Thuishaven Gent, Helping Hands Belgium, EYAD Brussel, Muzikantenhuis TINI, Mongoolse vereniging JAMUUKH, Bosnishe Vereniging Gent, Ankaralı Fedail 06 /Muzikant, Faki Edeer/Saz, Melike Tarhan / Zanger, Basisschool De Triangel, Afrikaans verenigin KWASA KWASA, Vrijwillige Moeders, Wijkbewoners Sluizeken—Tolhuis– Ham, Oost– Vlaamse Turkse Leerkracten, Studenten Vereniging FLUX,Tunisische Vereniging Gent.

Bu önemli yardım organizasyonuna tüm hayır sever vatandaşların, derneklerin, siyaset ve iş adamlarının desteklerini bekliyoruz.

HABER FOTOĞRAFLARI
OCA-3

OCA-1

OCA-2

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN