• Bugün Görüntülenme: 2008
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751728

Ekonomist Yazar Arzu Emeksiz’in Anneler Günü Köşe Yazısı

11 Mayıs 2014
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2995 defa okundu. defa okundu.
Ekonomist Yazar Arzu Emeksiz’in Anneler Günü Köşe Yazısı

ANNE

Bugün anneler günü… Televizyonda, gazetelerde, internette, sokaklarda herkesin haftalardır bahsttiği gün. Gelin o zaman birde benim dediklerime kulak verin…

Anne olmak daha doğrusu anne olabilbek çok kutsaldır.Her anne çocuk sahibi olabilir ama herkes ANNE olamaz,Bunun öerneklerini haberlerde yeteri kadar duyuyoruz zaten. “Katil anne çocuğunu aç bırakıp öldürdü!” “ Zalim anne bebeğini çöp konteynırına atıp gitti!” Ve daha neler neler…

Gerçekten ANNE olabilmek çok zordu ve birçok sorumluluk ister. Aslında bir ailede bütün yük annenindir; yemek,temizlik,alışveriş,iş,güç herşey. Ama bir annenin en büyük sorumluluğu çocuğunun eğitimidir. Çünkü çocuklar ilk olarak anneyi örnek alır,anne onlar için bir rolmodeldir. Anne sırdaştır, arkadaştır, candır. Asla unutulmayacak ve unutulmaması gerekilen bir varlıktır.

Annelerin değerli olduklarını sadece bir güne sığdırmayalım. Ve bırakın annesi olmayanları daha fazla yaralamayalım.

Öncelikle anne kelimesini hak eden ve 10 kez bu dünyaya gelsem yine annem olmasını istediğim arkadaşım, sırdaşım ve dostum olan melek annemin sonra bütün melek annelerin anneler gününü kutluyorum. Bu dünyadan göçüp giden annelere de Allah’tan rahmet diliyorum, umarım arkalarından dua edecek ve onları hep anacak kadar hayırlı evlatlar yetiştirmişlerdir.

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Cenet Analarımız ayaklarını Altında oldugunu Mukaddes Diniz söylüyor Bazı şeyleri dejenere ettik bunu içinde ARZUNU Söyledigi gibi diyalog eksikligi Ve daha önemlisi Geçim sıkıntısı ve Gençler Arasındaki İŞSİZLİK ALLAHA İYİ GÜNLER GÖRMEMİZ İÇİN DUA ETMEKTEN BAŞKA ÇARE .?
    11 Mayıs 2017 07:45

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN