BELEMTÜRK’ÜN YENİ KÖŞE YAZARI ”EĞİTİM BİLİMLERİ ARAŞTIRMACISI” KÖKSAL BANOĞLU’NUN İLK YAZI DİZİSİ

28 Eylül 2015
2 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2071 defa okundu. defa okundu.
BELEMTÜRK’ÜN YENİ KÖŞE YAZARI ”EĞİTİM  BİLİMLERİ ARAŞTIRMACISI” KÖKSAL BANOĞLU’NUN İLK  YAZI DİZİSİ

Köksal Banoğlu

EĞİTİM VE BİLİM

Eğitim bilimleri her ülkede ve her dönemde toplumun ilgi odağında kalmayı başarmış popüler bir alandır. Herhangi bir gazeteyi açtığınızda hastanelerden daha çok okullarla, avukatlardan daha çok öğretmenlerle, çiftçilerden daha çok öğrencilerle ilgili haberlerle karşılaşmanızın bir sebebi de budur. Ancak aynı popülerlik insanların eğitim sistemi hakkında yüzeysel, medya kaynaklarına dayanan ve çelişkili bilgilerle fikir sahibi olmalarına da zemin hazırlar. Peki öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle sahip olduğumuz fikirler ne ölçüde bilimsel doğruları yansıtmaktadır? Diğer bir ifadeyle, fikirlerimiz nesnel gerçeklikle ne kadar uyuşuyor?

Bu minvalde eğitim ve bilim köşesinde eğitim sistemini, kendimizi ve çocuklarımızın geleceğini sizlerle birlikte sorgulayacağız. Ama sorgularken önemli olan, “ben öyle düşünüyorum” kolaycılığına kaçmadan “bilimsel çalışmalar bunu gösteriyor” çizgisini koruyabilmektir. Tam da bu nedenle köşemde paylaşacağım görüş ve önerilerimi sadece, Belçika ve Türkiye’de gerçekleştirilen güncel eğitim bilim araştırmalarına dayandırarak siz değerli okuyucularımızın dikkatine sunmaya çalışacağım.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sağlık ve esenlik dileklerimle….

Köksal Banoğlu
Ghent Üniversitesi
Doktorant Araştırma Görevlisi

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.
  • takipteyim hocam başarılar...
    28 Eylül 2015 16:25
  • Köksal Bey yazilarinizi takip edecegimden emin olun ama fazla bilimsellige kacmadan herkesin anlayabilecegi dilde yazarsaniz eger diger okuyucularimizda memnun kalacaklardir...Basarilar....
    28 Eylül 2015 13:44

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN