• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1108
  • Dünkü Görüntülenme: 3150
  • Toplam Görüntülenme: 7273631

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa’nın en çok alkol tüketen ülke sıralamasını açıkladı.

6 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
395 defa okundu.
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa’nın en çok alkol tüketen ülke sıralamasını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Avrupa’nın en çok alkol tüketen ülke sıralaması açıklandı.

Açıklanan sıralamaya göre Çek Cumhuriyeti, Almanya, Lüksemburg ve Baltık ülkeleri Avrupa alkol sıralamasında üst sıralarda yer alırken, Belçika yapılan sıralamada  12′ nci sırada yer aldı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa ülkelerinin dünya sıralamasında da yükseliş gösterdiğine dikkat çekerek, alkol tüketimine bağlı olarak Avrupa Birliği ülkelerinde günde 800 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü  ortaya çıkan bu tablo nedeniyle politikacıların daha sıkı uygulamaların hayata geçirilmesini istiyor.

Flaman Alkol ve Uyuşturucu Sorunları Derneği Başkanı Maryse Geirnaert, Belçika’da alkol kullanımındaki yükselişe şaşırmadığını, sağlam politikalar uygulanması durumunda alkol tüketiminin düşeceğine inandığını açıkladı.

Maryse Geirnaert, “Belçika’da  gençler arasında alkol tüketimi her geçen gün artarken, yetişkinlerde alkol tüketim oranı % 49,6’ya yükseldi. Belçika’nın alkol önleme politikası yok. Önlem olarak ilk etapta fiyatların artırılması gerekiyor. Alkol reklamlarının yasaklanması yada kısıtlanmasının yanısıra, erişebilirliğin azaltılması gerekiyor. Alkol kullanma yaşının tekrar düzenlenmesi, benzin istasyonlarında alkol satışının yasaklanması, gece bakkallarının kapatılması gerekiyor” diyerek bir dizi önlem seçenekleri sundu.

Belemtürk Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN