• Bugün Görüntülenme: 2260
  • Dünkü Görüntülenme: 3247
  • Toplam Görüntülenme: 10179503

Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan Danıştayı skandal bir karara imza attı

22 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3171 defa okundu. defa okundu.
Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan Danıştayı skandal bir karara imza attı

Türkiye, Yunanistan Danıştayının 15 Temmuz darbe girişiminin faillerinden Süleyman Özkaynakçı’ya iltica hakkı tanımasını “skandal bir karar” olarak niteledi.

ANKARA – Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Yunanistan Danıştayı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faillerinden Süleyman Özkaynakçı’ya iltica hakkı tanınmasına Yunanistan Hükümeti’nin itirazını reddederek skandal bir karara daha imza atmıştır.” ifadesine yer verildi.

‘Yunan yargısı darbecilerin yanında yer almıştır’

Yunanistan Danıştayının bu kararının Yunanistan’ın terörle mücadele konusundaki uluslararası yükümlülüklerine aykırı olduğu vurgulanan açıklamada, kararın ayrıca 1951 tarihli Mültecilerin Hukuki Statüsüne İlişkin Cenevre Sözleşmesi’nin de ihlali niteliğinde olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Yunanistan, darbeci hainlerin iadesini defalarca reddederek Türk milletinin vicdanını yaralayan bu tür kararlara zemin hazırlamıştır. Yunan makamları, uluslararası yükümlülüklerini dahi çiğneyecek kadar hukuk anlayışından yoksun yargı mekanizmalarına sığınarak darbeciler için ülkelerinin güvenli liman olmasına daha fazla müsaade etmemelidir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN