• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3450
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165369

Çorbalar Başkan Emir Kır’dan…ilkokullar da kış döneminde çocuklara sıcak çorba dağıtılacak

7 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
577 defa okundu.
Çorbalar Başkan Emir Kır’dan…ilkokullar da kış döneminde çocuklara sıcak çorba dağıtılacak

5 Kasım 2018 tarihinden 29 mart 2019 tarihine kadar, Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ın inisiyatifi ve yönetim kurulunun kararı ile, Saint-Josse Belediyesine bağlı anaokul ve ilkokullarda öğrencilere ücretsiz sıcak çorba dağıtma kararı alındı.

İlk etapta dağıtım belediyenin 6 okulunda yapılacak ; daha sonra 3 okul daha buna eklenecektir.

Üç ay boyunca, 2000 çocuğa, saat 10 molasında bir tas çorba ikram edilecek. Bu çalışma, çocuk beslenmesi konusunda uzman olan « Les Cuisines Bruxelloises » kurumu ile işbirliği yapılarak gerçekleştiriliyor.

Bütçeden sorumlu olan Belediye Başkanı Emir KIR « Çocuklarımızın fiziksel ve pisikolojik gelişimine katkı sağlamak için 50.000 euroluk bir ödenek bu projeye ayırdıklarını » söyledi.

Kır, “Okul sütü programı’nın her yıl kış aylarında kesintisiz devam etmesini sağlamak istiyoruz. Dağıtılan süt miktarı göz önüne alındığında programın büyük sosyal projeler arasında yer aldığını söyleyebilirim. Programın amacı öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu vurgulayan Kır, “Aynı zamanda aileler ve öğretmenler için sağlıklı koşullarda süt tüketiminin önemine yönelik farkındalık kazandırılmış olacak. Bu nedenle Okul Sütü Programı’nın geleceğin yetişkinlerine yapılan önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Eğitimden Sorumlu Belediye Başkanı Philippe BOIKETE « Bu çalışma ile çocuklarmzın uzun vadede, sağlıklı ve dengeli beslenmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz » dedi.

Büyük beğeni toplayan bu karar sonrası, öğrenci velilerinden başkan Emir Kır’a teşekkür ve destek nesajları yağıyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN