• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 452
  • Dünkü Görüntülenme: 2560
  • Toplam Görüntülenme: 7346361

Brüksel’de, CHP ve İyi Partililer Cumhuriyeti Birlikte Kutladılar

30 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
429 defa okundu.
Brüksel’de, CHP  ve İyi Partililer Cumhuriyeti Birlikte  Kutladılar

CHP Belçika Birliği ve Belçika İyi Toplum Gönüllüleri, Cumhuriyet’in 96. kuruluş yıl dönümünü, Brüksel’de CHP Belçika Birliği lokalinde birlikte kutladı.

CHP Belçika Birliği’nin Belçika İyi Toplum Gönüllüleri ile işbirliği içinde organize ettiği Cumhuriyetin 96. yıldönümü kutlaması, 28 Ekim Pazar günü CHP Belçika Birliği’nin yenilenen lokalinde gerçekleştirildi.

Murat Saydam ve Nazlı Pekmezci’nin sunduğu program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Cumhuriyet ve Atatürk şiirlerinin okunduğu programda, kısa tiyatro gösterisi, performans ve CHP Belçika Birliği korosunun sunduğu konser yer aldı.

Programda CHP Belçika Birliği Başkanı Derya Bulduk ve Belçika İyi Toplum Gönüllüleri Başkanı Hakan Erzurumlu birer konuşma yaptı. Belçika İyi Toplum Gönüllüleri Başkanı Hakan Erzurumlu, «CHP Belçika Birliği ile yapılan işbirliğinin önemine vurgu yaparken, Türkiye Cumhuriyet’inin kurulduğu zor koşulları hatırlatarak « bu Cumhuriyete sahip çıkacaklarını » vurguladı.

CHP Belçika Birliği Başkanı Derya Bulduk ise Cumhuriyet rejiminin bireysel ve toplumsal özgürlükleri koruyan bir yönetim şekli olduğunu anlatırken, Atatürk’ün Türk ulusuna kazandırdığı bu Cumhuriyet değerlerin Brüksel’den takipçiyiz » dedi.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN