• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1440
  • Dünkü Görüntülenme: 3470
  • Toplam Görüntülenme: 7880185

Cengiz Çetinkaya : “Fatih Camii projesini toplumu ayrıştırmak için kullanmayın”

25 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1205 defa okundu.
Cengiz Çetinkaya : “Fatih Camii projesini toplumu ayrıştırmak için kullanmayın”

Geçtiğimiz günlerde Gent Belediyesi Meclis toplantısında Vlaams Belang Meclis Üyesi Johan Deckmyn’in Fatih Camii dosyasını gündeme taşıma yöntemini eleştiren Gent Meclis Üyesi Cengiz Çetinkaya(Yeşiller, Groen), “Fatih Cami projesini toplumu ayrıştırma amaçlarınıza alet etmeyin” dedi.

Gent Belediyesi Meclis Üyesi Cengiz Çetinkaya (Groen), Vlaams Belang’lı Johan Deckmyn’e verdiği cevapta şunları şöyledi: “2 Yıl önce de Gent Fatih Camil konusunu Meclis’te gündeme getirmiştiniz. Caminin yapımı ile ilgili gelişmeleri tartışmaya açmanız en doğal hakkınız. Ancak, Gent şehri ve sakinleri için yapılması planlanan bir cami projesini, Suriye ve etrafındaki savaşla ilişkilendirerek tartışmaya açmanız, sadece beni değil, sanırım pek çok kişiyi rahatsız ediyor. Bu şekilde toplumda ayrışma yaratıyor ve kendi siyasi tabınınıza mesajlar veriyorsunuz. Partinizi her ne kadar çağdaş bir parti gibi göstermeye çalışsanız da ne yazık ki bu davranışlarınız bize, bunun bir maskeden ibaret olduğunu gösteriyor. Sayın Deckmyn, bu cami bir Türk Cami’si değil, bu cami inanan ve inanmayanları ile tüm Gentlilerin camisidir. Kapısı tüm Gentlilere açıktır. Mahalle sakinleri tarafından finanse edilen ve yönetilen bu cami, bulunduğu mahalleye ve Gent şehrimize bir kazanç olacaktır. Çünkü insanları bir araya getirecek bir projedir. Ama malesef sizin insanların bir araya gelmesini aslında istemediğinizi de, uzun zamandır anlamış bulunmaktayız“ dedi.

Kent yapılanmasından sorumlu Gent Bld. Başkan Yardımcısı Filip Watteeuw’ da (Groen) Johan Deckmyn, Fatih Camii inşaatını durdurmak istiyor. Ancak bunun için hukuki ve inşaat kurallarına aykırı hiçbir durum söz konusu değildir. Sayın Johan Deckmyn, Türkiye’nin Kuzey Irak’a yaptığı harekatı gerekçe göstererek, Türkiye Hükümeti’nin desteklediğini iddia ettiği Fatih Camii’nin yapım inşaatının durdurulmasını talep ediyor. Ancak bu cami projesinin bu konu ile bir ilgisi yoktur» diyerek, ırkçı Vlaams Belang Meclis üyesi Johan Deckmyn’nin talebini reddetti .

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN