• Bugün Görüntülenme: 2088
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751808

Büyükelçi Ulusoy: “Lütfen aşı olmaktan çekinmeyin. Ben de sıra gelince burada aşı oldum.”

9 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
481 defa okundu. defa okundu.
Büyükelçi Ulusoy: “Lütfen aşı olmaktan çekinmeyin. Ben de sıra gelince burada aşı oldum.”

TC Brüksel Büyükelçiliği, pandemi döneminde Belçika’daki vatandaşlarımızı bilgilendirmek için uzman doktorlarımızın katılımlarıyla sağlıklı yaşam sohbetlerine devam ediyor.

Büyükelçiliğin sağlıklı yaşam sohbetlerinin ikincisi, Belçika Türk toplumunun tanınmış simalarından Kalp damar cerrahı Prof.Dr. Parla Astarcı’nın katılımıyla Büyükelçilik Facebook sayfasında dün canlı yayınlandı.

Büyükelçi Ulusoy, sohbet toplantısında, amaçlarının vatandaşlarımızı sağlık alanında kendi anadillerinde dillerinde, uzman doktorların katılımıyla bilgilendirmek ve böylece pandemi ile mücadelede sağlık içinde hareket edilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Belçika Türk toplumunun içinden gelen Prof. Dr. Astarcı’ya da verdiği değerli bilgiler ve tavsiyeler için teşekkür etti.

Büyükelçi Ulusoy, bu kapsamda aşağıdaki hususları da paylaştı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın TMM olarak vurguladığı üzere, temizlik, maske ve mesafe, hayatımızın bir parçası oldu. Bunlar sayesinde hayatlar kurtuluyor. Tabi, bu süreçte Belçika’da yitirdiğimiz iki yüzü aşkın vatandaşımızı da rahmetle anıyoruz. Lütfen bu kurallara özenle uymaya devam edelim. Sizler bizim için kıymetlisiniz.

Artık umudumuz var. Aşılar çok ümit verici. Memnuniyetle görüyorum ki, Belçika’da da aşılama hızlandı. Siz sevgili vatandaşlarımızdan ve soydaşlarımızdan ricamız, lütfen aşı olmaktan çekinmeyin. Bakın ben de burada sıram gelince aşımı oldum. Sorun olmuyor.

Çok iyi bildiğiniz üzere, Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosluklarımız, aklınıza gelen her konuda bir telefon ve klavye tuşu mesafesinde. “

Prof. Dr. Astarcı da, Belçika’da yaşayan insanlarımızın aşı olmalarının pandeminin birana önce kontrol altına alınması için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN