• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 562
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037469

Büyükelçi Levent Gümrükçü Gent Bld.Başkanı Mathias De Clercq’a Nezaket Ziyaretinde Bulundu

21 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
354 defa okundu.
Büyükelçi Levent Gümrükçü Gent Bld.Başkanı Mathias De Clercq’a Nezaket Ziyaretinde Bulundu

TC.Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, daha önce belirlenen program dahilinde, Müşteşar Sezi Anaç Ersoy ile birlikte Gent Bld.Başkanı Mathias De Clercq’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Dün sabah, saat 10.00 gibi Gent Liman evinde gerçekleşen buluşmada, Büyükelçi Gümrükçü, Mathias De Clercq’ı Belediye Başkanı seçilmesinden dolayı kutladı.

Yaklaşık bir saati aşkın süren ikili görüşmede, kendisine yapılan nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gent Bld. Başkanı Mathias De Clercq, Türk toplumu ile iyi ilişkiler içinde olduklarını söyleyerek, Türk toplumunun iyi entegre olduğunu ve kendi partisi içinde de Türk kökenli siyesetçilerin bulunduğunu anlattı. Mathias, Yeni Zelanda’da yaşanan saldırıyı kınadığını ve cami dernekleri ile yapılan güvenlik toplantısında talep edilen güvenlik önlemlerinin uygulamaya geçirildiğii bilgisini Büyükelçi Gümrükçü ile paylaştı.

Büyükelçi Gümrükçü ile Bld.Bşk. Mathias De Clercq yaptıkları karşılıklı görüşmede, Gent limanının önemine değinerek, Gent limanı ile Türkiye’nin liman şehirleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi hususunda tam mutakıp kaldılar.
Büyükelçi Gümrükçü, Gent şehri ziyareti kapsamında, Gent Bld.Bşk. Mathias De Clercq’a yaptığı nezaket ziyaretini tamamladıktan sonra, Gent liman evinden ayrılarak, Karel Lodewijk Ledeganckstraat 4, 9000 Gent adresindeki Dalton isimli okulda Türkçe derslerine katılan Türk öğrenciler ile velileri ziyaret etti.

Büyükelçi Gümrükçü, okul ziyaretinde yaptığı konuşmada ana dilde eğitimin önemine dikkat çekerek, eğitimin toplumsal başarının bir anahtarı olduğunu vurguladı. Erken yaşta Türkçe’yi öğrenen öğrencilerin Falemancayı daha iyi öğrendiklerini söyledi.

Büyükelçi Levent Gümrükçü, okul ziyaretinde öğrencilerin Türkçe söyledikleri şarkıları dinledi ve öğrencilere Türkçe kitap hediye etti.

Okul ziyaretine yaklaşık iki saat zaman ayıran Gümrükçü, daha sonra buradan ayrılarak görev yeri olan Brüksel’e geri döndü.

Haber Merkezi
Cihan Çöl

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN