• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2436
  • Dünkü Görüntülenme: 3826
  • Toplam Görüntülenme: 7267715

Brüksel’e girecek araçlar için akıllı karayolu ücretlendirmesi geliyor

28 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1585 defa okundu.
Brüksel’e girecek araçlar için akıllı karayolu ücretlendirmesi geliyor

Brüksel Bölge Hükümeti Ulaştırma Bakanı Elke Van den Brandt (Groen- Yeşiller), Belçika’nın başkenti Brüksel’e giren araçlar için akıllı kilometrik karayolu ücretlendirilmesinin başlatılması için çalışmaların hızla ve kararlılıkla yütüldüğünü açıkladı.

Bakan Elke Van den Brandt, Belçika’nın Vlaanderen ve Valon bölgelerinde uygulanan benzer önlemlerle, Brüksel’e girişleri koordine etmeyi düşündüklerini söyleyerek, Brüksel’de araçların yarattığı tıkanıklığın ve ortaya çıkan hava kalitesinin ne kadar kötü olduğunu herkesin bildiğini savundu. Van den Brandt, bu yüzden acil olarak bu yasayı getireceklerini söyledi.

Van den Brandt, plaka tanıma teknolojisi ile başkent Brüksel için akıllı bir kilometrik ödeme sistemi getirileceğini, fiyat konusunda ise araç türüne bağlı olarak ve trafiğin en yoğun olduğu saatlerde yapılan girişlere dikkat edileceğini sözlerine ekledi.

Bu yüzden ödemelerde sabit bir tarife öngörülmeyecek. Gişelerin hangi bölgelere yerleştirileceği konusunda çalışmaların devam ettiği bildirilirken, İndirimin sadece Brüksel’de yaşayanlar için uygulanacağı hatırlatıldı.
Uygulamayı 5 yıl içinde hayata geçirmek istediklerini aktaran Bakan Elke Van den Brandt, beklemeye fazla tahammülümüz yok sözlerine yer verdi.

Belemtürk Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN