• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1800
  • Dünkü Görüntülenme: 4032
  • Toplam Görüntülenme: 7624737

Brüksel’deki Amerika Büyükelçiliği’ne Saldırı Planladığı Şüphesi İle Bir Kişi Tutuklandı

25 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
367 defa okundu.
Brüksel’deki  Amerika Büyükelçiliği’ne Saldırı Planladığı Şüphesi İle Bir Kişi Tutuklandı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de, geçtiğimiz Cumartesi günü Amerikan Büyükelçiliği’ne bir saldırı yapmayı planladığından şüphelinen bir kişi gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

WRT’ de yer alan habere göre, Federal yargı yetkilileri, göz altına alındıktan sonra tutuklanan şüphelinin bu hafta Pazartesi yada Salı günü Amerika Büyükelçiliği’ne bir araba ile saldırmayı planladığını açıkladı.

Böyle bir saldırı olacağı ihbarını önceden alan Belçika Federal polisi, takibe aldığı M.G. isimli bir kişiyi şüphe üzerine Cumartesi günü gözaltına alarak tutukladı.

Belçika vatandaşı olduğu bildirilen M.G.’nin, Brüksel’deki Amerika Büyükelçiliği’ne saldırı gerçekleştireceği ile ilgili ellerinde önemli bilgiler olduğunu açıklayan savcılık, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan kişinin aynı zamanda İslami Cihad Hareketi sempatizanı olduğu bilgisine yer verildi.

Ülkedeki en güvenli binalardan birine arabasıyla intihar saldırı planı içindeki bu kişinin, bağlantıları ile ilgili Federal savcılık geniş çaplı soruşturma ve araştırmanın devam ettiğini bildirdi.

Belemtürk Haber Merkezi
Cihan Çöl

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN