• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 5150
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7633199

Brüksel’de terör saldırılarının kurbanları küçük çaplı bir törenle anıldı

22 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
247 defa okundu.
Brüksel’de terör saldırılarının kurbanları  küçük çaplı bir törenle anıldı

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Brüksel Havaalanı ve Maalbeek metro istasyonuna yönelik terörist saldırıların dördüncü yıldönümü, başka bir ulusal kriz, koronavirüs salgını nedeniyle az sayıda kişinin katıldığı bir törenle anıldı.

Belçika’da Brüksel Zaventem Havalimanı’na ve Maelbeek Metro istasyonuna 22 Mart 2016’da yapılan bombalı terör saldırılarında 32 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıdan bu yana Başbakanlık ofisi tarafından üç kez gerçekleşen yıllık anma töreni, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle çok küçük çaplı olarak yapıldı.

Bunun yerine, sadece mağdurların hayatta kalanları ve akrabalarıyla sınırlı olan 20 kişinin sosyal uzaklaşma kuralları çerçevesinde katıldığı daha basit bir tören gerçekleştirildi.

Başbakanlık ofisi sözcüsü, “Geçen yıl olduğu gibi havaalanı, Maalbeek istasyonu, Place Schuman ve Residence Palace’daki anıt olmak üzere, dört yerde bir anma töreni planlamıştık. Ancak bu haftanın başlarında, koronavirüs salgınıyla ilgili daha katı önlemlerin bir sonucu olarak iptal etmek zorunda kaldık.” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN