Brüksel’de terör saldırılarının kurbanları 5. yılında anıldı

22 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
317 defa okundu. defa okundu.
Brüksel’de terör saldırılarının kurbanları 5. yılında  anıldı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da Brüksel Zaventem Havalimanı’na ve Maelbeek Metro istasyonuna 22 Mart 2016’da yapılan bombalı terör saldırılarında hayatını kaybeden 32 kişi için bugün anma töreni düzenlendi. Tören koronavirüs salgını nedeniyle sınırlı sayıda kişinin katıldığı bir törenle anıldı.

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) üstlendiği terör saldırıları 32 can alırken 300 kişi de yaralanmıştı.

5 Yıldır düzenlenen anma törenleri bu sene sadece Zaventem terör mağdurları için değil, tüm terör saldırıları kurbanları ve yurt dışındaki Belçikalı terör kurbanları içinde düzenlendi.

Zaventem havalimanı’nda düzenlenen törene, Kral Filip, Kraliçe Mathilde ve Başbakan Alexander De Croo birlikte katıldılar. Kral Filip, Zaventem Havaalanı’nın Anıt Bahçesine çelenk koydu ve hayatta kalan terör mağdurları ile görüştü.

Daha sonra benzer bir tören, yolcu dolu bir vagonda meydana gelen patlamada 16 kişinin öldüğü Maalbeek metro istasyonunda gerçekleşti. Kral Philippe, Kraliçe Mathilde ve Başbakan Alexander De Croo, burada yine hayatta kalan terör mağdurları ve saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleriyle konuştular.

Başbakan De Croo: “Bugün terör mağdurlarını anmak için buradayız. Duygularımız şu anda bile çok yoğun. Şiddetin zulmü ve dehşeti bizi asla ele geçirmemeli.” dedi.

Yürülükte olan kovid-19 kısıtlamaları nedeniyle sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilen törende ölenler için dualar edildi.

Foto : vrtNWS

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN