Brüksel’de alkol yasağının ilk haftasında 95 kişiye ceza kesildi

3 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
897 defa okundu. defa okundu.
Brüksel’de alkol yasağının ilk haftasında 95 kişiye ceza kesildi

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika’nın başkenti Brüksel’in merkez bölgesindeki bazı cadde ve sokaklarda, gece yarısından sabaha kadar alkol tüketimine yasak getiren yasanın yürürlüğe girmesiyle polis, ilk hafta alkol yasağına uymayanlara para cezası kesti.

1 Şubat 2020 Cumartesi günü yürürlüğe giren alkol yasağı, Brüksel’in Boulevard Anspach, Place Fontanais, Place de Brouckere, Place de la Monnaie, Rue du Midi, Rue des Fripiers ve Rue des Halles gibi bölgelerde artan rahatsızlık, şiddet ve hırsızlık suçlarında görülen artış nedeniyle alınmıştı.

Yetkililer, yasağın uygulanmasına başlanmadan önce, alkol yasağı getirilen caddelere ve sokaklara bilgi tabelaları asarak, uygulamanın fazladan polis devriyeleri ile denetleneceği bilgisini paylaşmıştı.

Sabah saat 06.00’a kadar geçerli olan alkol yasağı ile ilgili olarak ilk haftada yasağı ihlal eden 95 kişiye 350 € ‘ya kadar varan para cezaları kesildi.

Alkol yasağına uymayanların Cuma ve Cumartesi günleri daha çok olduğunu belirten yetkililer, altı aylık bir test döneminden sonra kısmi alkol yasağının uzatılıp uzatılmayacağına yada kalıcı hale getirilip getirilmeyeceğine karar verecek.

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN