• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1996
  • Dünkü Görüntülenme: 5792
  • Toplam Görüntülenme: 8183355

BRÜKSEL ZAVENTEM HAVAALANI ÇİMLERİNİ KOYUNLAR BİÇİYOR

9 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
565 defa okundu.
BRÜKSEL ZAVENTEM HAVAALANI ÇİMLERİNİ KOYUNLAR BİÇİYOR

Belçika’nın Brüksel Zaventem Havaalanının gürültü bariyerlerinin arkasındaki çimleri biçmek için koyunların kullanıldığı açıklandı.

Brüksel Havaalanı Sözcüsü Anke Fransen, “ Brüksel Havaalanı’nın arkasından geçen bisikletli sürücüler yada bu bölgede yürüyüş yapan kişiler mutlaka gürültü bariyerlerin arkasında otlayan koyunları görmüştür.

Tabiiki, çim biçme makineleri ile bu çalışmayı yapmak daha hızlı olur. Çimleri biçtiğiniz zaman kesilen çimler toprağın üstünde kalır ve toprağı kaplar. Bizler koyunların otlamasına izin vererek ekolojik ve ekonomik bir çözüm seçtik. Böylelikle diğer farklı bitkilerinde çoğalmasını sağlıyoruz” sözlerine yer veren Anke Fransen, “bu yöntemi seçen bir kaç şirketten biriyiz” açıklamasında bulundu.

Koyunlar Uçaklardan Korkmuyor mu?

Uçakların oldukça gürültü yapmalarına rağmen koyunların korkmadığını söyleyen Brüksel Havaalanı Sözcüsü Anke Fransen, “koyunlar için önemli olanın yeterli ve lezzetli yiyeceğe sahip olmalarıdır” diyerek, koyunların 3 hafta daha havaalanında kalacaklarını sonbaharda tekrar geri dönecekleri bilgisini paylaştı.

Haber Merkezi

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN