Brüksel Parlamentosunda Helal Kesimi Savundular

25 Mayıs 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
642 defa okundu. defa okundu.
Brüksel Parlamentosunda Helal Kesimi  Savundular

Belçika’da Musevi ve Müslüman Toplumu Temsilcileri kendi dinlerinin uygun gördüğü geleneklere uygun bir şekilde helal kesim yapılmasının temel haklar çerçevesinde yasaklanamayacağını ifade ettiler.

Musevi ve Müslüman Toplumu Temsilcileri helal kesimi geniş detaylarla ele alarak Brüksel Bölgesinde bu yasağın uygulanmaması için parlamentoyu bilgilendirdiler ve milletvekillerinin sorularına cevap verdiler.

Brüksel’de dini usullere göre kesim yasağı tasarısına karşı İslami ve Musevi Kuruluşlar görüşlerini Brüksel Bölgesi Parlamentosu kürsüsünde dile getirdiler.

Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürü Coşkun Beyazgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Belçika İslam Temsil Kurumu (EMB) ve Belçika İslam Koordinasyon Kurulu (CIB), Brüksel Parlamentosu’na davet edildiler. Dini usullere göre kesim yasağı getiren tasarı kapsamında düzenlenen oturumda söz aldık. Kurumlarımızın görüşünü ortaya net bir şekilde ortaya koyarak, Anayasamız ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile güvence altına alınan ibadet özgürlüğünü savunduk’’ dedi.

Brüksel Parlamentosu’nda, Belçika Diyanet Vakfı Müdürü ve Belçika İslam Koordinasyon Kurulu sözcüsü Coşkun Beyazgül ile Belçika İslam Koordinasyon Kurulu adına Mehmet Üstün yağtığı konuşmaları izleyebilirsiniz.

HABER VİDEO: Brüksel Parlamentosu’nda Coşkun Beyazgül ve Mehmet Üstün’ün konuşması

Kaynak : gündem.be

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN