• Bugün Görüntülenme: 1197
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326593

Brüksel Büyükelçiliği’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
331 defa okundu. defa okundu.
Brüksel Büyükelçiliği’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, T.C. Brüksel Büyükelçiliğinde, Büyükelçilik Eğitim Müşavirliğince hazırlanan etkinlikle kutlandı. Artan Covid-19 vakaları nedeniyle kısıtlı sayıda olmak üzere, Belçika’da görevli öğretmenler ve Türk dili ve kültürü konusunda ders veren sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte Büyükelçi Ulusoy, bir öğretmen çocuğu olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü geniş kalabalıklarla ve coşkuyla kutlamayı arzu ettiğini, ancak Covid-19 nedeniyle geçtiğimiz yıl çevrimiçi olarak kutlanan 24 Kasım’ın, bu yıl ancak sınırlı katılımla gerçekleştirilebildiğini, önümüzdeki yıl coşkuyla kutlayabilmeyi ümit ettiğini söyledi.

Konuşmasında Büyükelçi Ulusoy, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatını bu mesleğe adamış olan bütün merhum öğretmenlerimizi şükranla ve rahmetle andığını ifade etti. Öğretmenlerimizin mesleğinin yalnızca öğretmek değil, aynı zamanda eğitim vermek olduğunun da altını çizen Büyükelçi Ulusoy, bu bağlamda, çocuklarımızın vatana ve millete hayırlı çağdaş birer birey olarak en iyi şekilde yetiştirilmeleri konusunda birer eğitmen olarak öğretmenlerimizin değerli hizmetlerini olduğunu vurguladı.

Büyükelçi Ulusoy, Belçika’da yaşayan genç ve çocuklarımızın anadil ve inançları başta olmak üzere öz kimliklerini koruyarak yetişmeleri konusunda, görev yapan öğretmenlerimizin önemli sorumlulukları olduğunu kaydederek, öğretmenlerimizden sadece bilgi verip öğretmekle yetinmeyip ders verdikleri çocuk ve gençlerimizin iyi şekilde yetişmeli konusunda da çaba harcamalarını rica etti. Büyükelçi Ulusoy ayrıca, Flaman bölgesindeki öğretmen ihtiyacını yerelden sivil toplum kuruluşları yoluyla giderecek yöntemler üzerinde çalıştıklarını ve bu bağlamda sivil toplum kuruluşlarını teşvik ettiklerinin altını çizdi.

Törende, öğretmenlerimizin şiirleri okundu, çocukların günün anlamına yönelik video mesajları ile Öğretmenler Günü’ne özel bir video izlendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN