• Dolar Alış / Satış: 5.35 / 5.36
  • Euro Alış / Satış: 6.084 / 6.095
  • Bugün Görüntülenme: 347
  • Dünkü Görüntülenme: 2518
  • Toplam Görüntülenme: 5597731

Brüksel Büyükelçiliği önünde sembolik olarak demokrasi nöbeti tutuldu

16 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
644 defa okundu.
Brüksel Büyükelçiliği önünde sembolik olarak demokrasi nöbeti tutuldu

AK Parti Brüksel Temsilciliği, 15 Temmuz gazileriyle birlikte düzenlediği anma programı sonrası, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği önünde toplanarak sembolik demokrasi nöbeti tuttular.

15 Temmuz akşamı, Büyükelçilik önünde AK Parti Brüksel Temsilcisi Ruhi Açıkgöz inisiyatifi ile bir araya gelen vatandaşları burada Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü ile Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu birlikte karşıladı.

Büyükelçi Gümrükçü, burada yaptığı konuşmada ” Gerçekten bugün 15 temmuzun ruhuna uygun olarak dolu dolu geçti. Sabahleyin burada anma töreni ile başladı. Daha sonra Fatih camisinde şehitlerimiz için Kuranı Kerim Tilaveti yaptık ve dualarımızı gönderdik. Uluslararası Demokratlar Birliği (UID)’in düzenlediği çok güzel bir etkinlikle şehitlerimiz için göklere balonlarımızı bıraktık.
Biz de bugün burada sembolik de olsa 15 Temmuz’daki demokrasi nöbetini tutan halkımıza, o gün hayatını kaybeden şehitlerimize ve yaralanan gazilerimize saygılarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz.” dedi. Gümrükçü, “Unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimizin acısı kalbimizde, o emsalsiz kahramanlık zihnimizde.” ifadelerini kullandı.

Türk bayraklarıyla Brüksel Büyükelçiliği önünde renkli ve güzel görüntüler oluşturan vatandaşlar, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Terörist FETÖ” sloganları atarak yaklaşık 45 dakika sembolik demokrasi nöbeti tuttular.
HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN