• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3290
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165209

Brüksel Bölge Milletvekili Şevket Temiz, “Emir Kır’a yapılan haksızlığı inkar edemeyiz”

3 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
880 defa okundu.
Brüksel Bölge Milletvekili Şevket Temiz, “Emir Kır’a yapılan haksızlığı inkar edemeyiz”

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika Türkçe Medya Birliği Başkanı Hüseyin Dönmez’in dün akşam Moderatörlüğünü yaptığı “Kulis Arkası” Facebook Canlı yayınına katılan Brüksel Bölge Milletvekili Şevket Temiz (PS), net bir ifade ile skandal bir kararla partisinden ihraç edilen Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır için, “Yapılan haksızlığı inkar edemeyiz” sözleriyle ifade etti.

Gazeteci Hüseyin Dönmez, bir şekilde anlamsız gerekçeler yaratılıp, bu engümanların üzerine monte edilen Türk siyasetçilerin, darağacına asılması ile ilgili Brüksel Bölge Milletvekili Şevket Temiz’e görüşlerini sordu.

ŞEVKET TEMİZ : Emir Beye yapılan haksızlığı inkar edemeyiz. Ben bunu Genel Başkanımıza da söyledim.

“Bir Türk kökenli adayla, diğer seçilmiş aday arasında önemli bir fark var. Biz Türk asıllı olarak daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Objektifler bize doğru daha çok yönelmekte. Şöyle bir gerçek var. Evet Belçikalıyız. Bugün kazandığımız verilen imkanlar Belçika sayesindedir. Bunu göz ardı etmemiz imkansız. Burası da bizim vatanımız. Burayı savunmamız gerekiyor. Buranın istikrarı, buranın ekonomisi, buranın sosyal refaha yükselmesi için hepimizin çalışması gerekiyor. Ama malesef Belçika’da Brüksel’de siyaset yaptığımız için daha da dikkatli olmak zorundayız. Biz her ne kadar Belçikalı olsak ta, bizim bir vatanseverliğimiz, Türkiye savunuculuğumuz her zaman oluyor. Bence bu kötü bir şey değil. Bazı noktalarda olması da gerekiyor. Bu bizim ikinci kimliğimiz Belçika’da bazı siyasetçi ve bazı siyasi partiler içerisinde rahatsızlık yapıyor. Çünkü, Belçika ve Türkiye’deki dinamikleri bir türlü anlatamıyoruz. Anlatmakta zorluk çekiyoruz. Bazı arkadaşlara haksızlıklar yapıldı mı? Tabiiki yapıldı. Bunu inkar etmenin bir anlamı yok. 20 senelik başarılı siyasetçi arkadaşlarımızı bir konu üzerinden linç edip te, partiden ihraç ederek önünü kesmek zor bir durum. Bunu kabullenmekte de fayda var. Ama herzaman şunu diyorum. Bazen kızıyoruz, bazen duygusal yaklaşıyoruz. Bizim Belçika’ya da, Türkiye’ye de bir sorumluluğumuz var. Ana vatanımıza yapılan haksızlıkları yanlış eleştirileri dile getirmemiz gerekir. Biz kararları eleştiririz ama uyarız. Açıklıkla söylüyorum Emir Kır ile Ali Çağlar’a yapılan haksızlıktır. Ben bunu Genel Başkanımıza da söyledim. Hepimiz alınan bu haksız karara kızdık”

HABER VİDEO :

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN