• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2652
  • Dünkü Görüntülenme: 4546
  • Toplam Görüntülenme: 8345099

Brüksel Başkonsolosluğu Erasmus+ projeleri yazıp, AB’den fon almak isteyenler için eğitim programı düzenledi

23 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
645 defa okundu.
Brüksel Başkonsolosluğu Erasmus+ projeleri yazıp, AB’den fon almak isteyenler için eğitim programı düzenledi

Belçika-Cihan Çöl (Belemtürk) Brüksel Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğini yaptığı, AB’nin yürüttüğü Türkiye’nin de yararlandığı  eğitim ve gençlik alanındaki hibe programı olan Erasmus+ programına nasıl proje yazılacağına dair, Türkiye Ulusal Ajansı’nın Erasmus+ Proje Proğramı,  21 Aralık 2019 Cumartesi günü saat 10:00-17:30 ve 22 Aralık 2019 Pazar günü saat 10:00-16:00 saatleri arasında kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

”Fikirlerim var, Erasmus+ projeleri yazıp, AB’den fon almak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum” diyen gençler ve öğrenciler, Brüksel Başkonsolosluğu toplantı salonunda konuyla ilgili eğitim alırken, yetişkinler ise, bir alt katta bulunan T.C. Brüksel Büyükelçiliği Dursun Aksoy Toplantı Salonunda 2 gün süren eğitim sonrası, sertifikalarını Büksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nun elinden aldılar.

Erasmus+ programına nasıl proje yazılacağına dair, Türkiye Ulusal Ajansı’ndan gelerek gençlere ve yetişkinlere 2 gün boyunca eğitim veren Serkan Ergül, İbrahim Demirel, Rana Kasapoğlu ve Muhammet Akif Kılıç program süresince katılımcıların sorularına da cevap verdiler.

Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu,  ”Fikirlerim var, Erasmus+ projeleri yazıp, AB’den fon almak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum” diyen gençler ve yetişkinler için ev sahipliğini yaptığı eğitim programı için şu bilgileri paylaştı.

“ AB’nin yürüttüğü ve Türkiye’ninde yararlandığı Erasmus+ programının tanıtımı  ve proje yazma eğitimi vermek üzere uzmanlarımızı 2 gün boyunca T.C. Brüksel Başkonsolosluğumuz da ağırladık.

Daha önce konsolosluk olarak, AB Daimi Temsilciliğimizin değerli katkılarıyla Belçikalı Türk derneklerine ve Belçikalı Türk gençlerine Erasmus+ programı hakkında Belçika Ulusal Ajansı desteği ile seminerler düzenlemiştik.

Bu defa ise, Avrupa’da ilk defa katılımcı sayısı ve eğitim süresi olarak büyük çaplı ve kapsamlı bir eğitim ve atölye çalışması düzenlendi. Katılımcılar “Gençlik ve “okul yetişkin eğitimi olmak üzere eş zamanlı düzenlenen iki farklı programda 2 gün boyunca hem AB projeleri neler olabilir sorusuna yanıtlar aradılar, hemde atölye çalışmalarıyla bir fikir nasıl AB projesi formatına getirilebilir onu öğrendiler.

Hedefimiz, konsolosluğumuzdaki eğitime katılan Belçikalı Türklerin proje yazıp, Erasmus + programından fon almalarını sağlamak. Bu programın gerçekleşmesine vesile olan kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz ve herkesi AB vatandaşları olarak Erasmus + programlarından yararlanmaya davet ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN