BRÜKSEL BASIN MÜŞAVİRİ FİLİZ, BELÇİKA’DA TÜRKÇE YAYIN YAPAN BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

27 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1731 defa okundu. defa okundu.
BRÜKSEL BASIN MÜŞAVİRİ FİLİZ, BELÇİKA’DA TÜRKÇE YAYIN YAPAN BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle Belçika’da Türkçe yayın yapan darbe karşıtı medya mensupları Türkiye Cumhuriyeti Brüksel basın müşaviri Veysel Filiz ile Kervansaray Restaurant’ta biraraya gelerek geçtiğimiz hafta Türkiye’de seçimle işbaşına gelmiş mevcut iktidarı silah zoru ile devirmek isteyen Paralel Devlet yapılanması Fetö Terör örgütü ile gelişmeleri ve bu gelişmeler ışığında alınacak önlemleri konuştular.

Brüksel’in önemli Lezzet duraklarından Kervansaray Restaurant’ın maharetli ustası Mehmet Yalçın’a güleryüzlü ve kusursuz hizmeti için teşekkür eden Türkiye Cumhuriyeti Brüksel basın müşaviri Veysel Filiz,”24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle ülkemizin yaşadığı son derece hassas bir dönemde sizlerle bir araya geldik. Özellikle Darbe girişiminin ilk saniyeleri, ilk dakikalarından itibaren direk tepkisini gösteren Belçika’daki Türkçe Medyamızın şuan burada bulunan temsilcileri ile bir aradayız” diyerek gazetecilere hoşgeldiniz dedi.

Yemek sonrasında genel bir değerlendirmede bulunan Türkiye Cumhuriyeti Brüksel basın müşaviri Veysel Filiz,”Ülkemizin geçtiği bu süreçte dayanışmamızı göstererek her türlü antidemokratik girişime karşı olan ve Fetö terör örgütü ile arasına mesafe koymaya kararlı olan yada daha önceden mesafe koymuş gazeteci arkadaşlarımızla bir durum değerlendirmesinde bulunduk. Bundan sonraki dönem için ise toplumumuzun birlikteliği, bütünlüğü, anavatan sevgimiz üzerinden inşaa edilecek ve Türkiye’nin bu zor günlerinden sonra daha güzel günlerinin inşaası sürecinde nasıl katkılar sağlarız ” bunları konuştuk.
Paralel Devlet yapılanmasının silahlı elinin neler yapabileceği, ve bu yapılanmanın anavatanımız için nasıl tehlikeli olduğunu değerlendirdik.Aynı zamanda da Belçika’daki vatandaşlarımızın bu süreçte daha zor durumlara düşmemeleri içinde bizlere düşen görevleri konuştuk.

Basın mensubu arkadaşlarımızın bu konudaki duyarlılıkları bizleri son derece menmun etti. Gelişmelerle ilgili, milli mutabakatla ilgili özellikle siyasetinde birlikte hareket etmesinden duyduğumuz büyük sevincide dile getirerek kendi üzerimize vazife olabilecek ne varsa elimizden geldiği kadarınca yansıtma konusunda bir irade gösterildi. Bende Basın müşaviri olarak darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren tepkisini koyan, Demokrasimizden,Vatanımızdan, Milletimizden yana hareket eden çeşitlilik içindeki basın mensuplarımıza teşekkürlerimi özellikle iletmiş oldum.

Bu acıların, şehitlerimizin kanı üzerinden inşa edilecek Türkiyemizin daha güzel günleri için de hepimiz kendi çapımızda,kendi konumlarımızda üzerimize düşeni yerine getireceğimizi bir şekilde belirtmiş olduk” dedi.

FİLİZ

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN