• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 2209
  • Dünkü Görüntülenme: 4141
  • Toplam Görüntülenme: 5964559

Brüksel-Amsterdam Uçuşlarının İptal Tartışması

8 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.

Belçika’nın Brüksel, Hollanda’nın Amsterdam şehirleri arasında günde birkaç kez yapılan uçuşların kısa mesafeli olması ve birbirine yakın olan bu iki şehir arasında uçakların CO2 gaz salınımına sahip olmasının getirdiği hava kirliliği nedeniyle bu uçuşların saçma olduğunu söyleyen Yeşiller partisinden Stefaan Van Hecke, yeni bir tartışma yarattı.

Bir saatten az süren Brüksel, Amsterdam uçuşlarının kaldırılması yönünde inisiyatif alarak tartışma yaratan Yeşiller partisinden Stefaan Van Hecke’ye, Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi’nin de destek verdiği bildirildi.

Yeşiller ve Hıristiyan demokratlar iki yakın şehir arasında sefer yapan uçakların karbondioksit gaz salınımı yaparak çevreye zarar verdiğini, bu sebeple tren ve otobüslerle yolculuk etmenin daha sağlıklı ve keyifli olacağı konusunda birleşiyor.

Yeşiller (Groen) partisi, Avrupa ‘nın kısa mesafeli uçuşlarını demiryolu yolculuğu ile değiştirmeye yönelik çalışmaları olduğu gibi, “Avrupa’da, 1000 km’nin altındaki mesafeler için tren en ucuz seçenek olmalı” diyor. Bu yüzden demiryollarının cazip hale getirilmesi için, tren ücretlerinin daha ucuz hale getirilmesinden yana bir tavır sergiliyor.

(Haber Merkezi)

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN