• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Bugün Görüntülenme: 1652
  • Dünkü Görüntülenme: 2430
  • Toplam Görüntülenme: 6206413

Biz Yalanı Gerçekle Ezeriz

31 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
792 defa okundu.
Biz Yalanı Gerçekle Ezeriz

Gent belediye meclisinin 2019 yılında gerçekleştirdiği ilk meclis toplantısında, yapışık ikizler N-VA ile Vlaams Belang partileri tekrar başörtü serbestisi ile burkini serbestisi yasağı önerisini ikinci kez meclise taşıdılar. Fakat öneri oy çokluğu ile tekrar reddedildi. Bu durumu kendi başarısıymış yada partisinin başarısıymış gibi nemalanmaya çalışanları görünce duruma sessiz kalamadık.

Eyy… Mehmet Sadık Karanfil efendi, sen müslüman toplumunu yakından ilgilendiren bu konu görüşülürken, bir Türk kökenli belediye meclis üyesi olarak, oturduğun meclisin arka sırasında çet yapacağına, bir kaç kelimede sen söyleseydin de, ondan sonra “GENT’TE YASAKÇI ZİHNİYETE GEÇİT VERMEDİK” başlığını attırsaydın daha şık olmazmıydı?

Yinede oylama sırasında çet yapmayı bırakma zahmetinde bulunup, önergeye karşı oy kullandığınız için sevindik. Gent belediyesinde görüşülen konular hakkında neler konuşuldu belki benim kadar bilgin yoktur diye düşünüyorum. Çünkü çet yapmaktan konuları dinlemeye pek vakit bulamadın. Hepiniz çizgi film şirinleri çok iyi oynuyorsunuz. “Yasakçı Zihniyete Geçit Vermedik” yalanını, biz gerçeklerle ezer geçeriz Sadık Karanfil bey.

Belediye başkanı Mathias De Clercq ile birlikte ev ev, sokak sokak dolaşarak circulatie planı kaldıracağız diye, yalan söylediğinizi şimdi herkes biliyor. Bu yalanın en önemli ortaklarından birisi de sen değilmisin? Madem yasakçı zihniyete geçit vermeyecek kadar gücünüz var, Circulatie planı’nı kaldıracak gücünüzün olmamasına ne diyebiliriz acaba. Yüreğiniz yetiyorsa bununla ilgili haber başlığı attırında görelim. Bırakın insanların aklıyla alay geçmeyi.

Sayın Karanfil, bir haber sitesine attırdığın ” GENT’TE YASAKÇI ZİHNİYETE GEÇİT VERMEDİK” haber başlığı, mecliste söz alıp aslanlar gibi başörtü serbestisi ile burkini serbestisi yasağı önerisine karşı çıktığını, nedenleriyle anlatan Gent İşçi Partisi (PVDA) meclis üyesi Yüksel Kalaz ve Yeşiller partisinden Hafsa El-Bazioui için atılmış olsaydı çok şık olurdu. Utanmadan sıkılmadan sanki başörtü serbestisine siz geçit vermemişsiniz gibi, yalan algı haber başlığı attırıyorsunuz. Dedik ya, biz bu yalanı gerçeklerle ezer geçeriz. Eyyyy… Mehmet Sadık Karanfil, Allah aşkına Gent meclisinde bu konuyla ilgili bir kelime konuştunuz da bizmi DUYMADIK..?

Milleti bu şekil kimse kandırmaya çalışmasın. Açık açık söylüyorum. Hiç biriniz Yüksel Kalaz ve Hafsa El-Bazioui kadar olamadınız. Geçit vermedik kelimesini kullanıp haber yaptırmayı hak eden varsa, oda gecenin bu iki kahramanıdır. Eline telefonu alıp görüşme boyunca mesaj atan Mehmet Sadık, şimdi kalkmış hazırladığı haberi kendi attığı başlıkla servis yapıyorsa, ne diyeyim, kendisi çalıp kendisi oynuyor. Meclis toplantısında bizde olmasak, Gent’te yasakçı zihniyete geçit vermedik diye bizleri de kandıracak.

Söylediğimiz gibi yalanları gerçeklerle ezer geçeriz. Sayın Karanfil, bizler belediye meclis toplantılarının merkezinde olmaya, hepinizin arkasında oturup ne yaptığınızı izlemeye devam edeceğiz. Yaptıklarınızı, yapamadıklarınızı, yanlışlarınızı, yalanlarınızı ve doğrularınızı takipçilerimize doğru bir şekilde göstermeye devam edeceğiz. Sizlere oy veren seçmenlerinizin gözü kulağı olacağız.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN