• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2582
  • Dünkü Görüntülenme: 4198
  • Toplam Görüntülenme: 8532997

Berk Eğitim Gönüllüleri Derneği “Sağlıklı Yaşam” Konulu Seminer Düzenledi

26 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
571 defa okundu.
Berk Eğitim Gönüllüleri Derneği  “Sağlıklı Yaşam” Konulu Seminer Düzenledi

Merkezi Belçika’nın Anvers şehrinde olan,  Zülbiye Ayaz’ın başkanlığını yaptığı “Berk Eğitim Gönüllüleri Derneği”  ‘’Sağlıklı Yaşam’’ konulu bir seminer düzenledi.

Anvers’te gerek çocuklara, gerekse yetişkinlere yönelik eğitim faaliyetleri yürüten BERK Eğitim Gönüllüleri Derneği bu defa da ‘’Sağlıklı Yaşam’’ konusunu ele aldı.

Sağlıklı Yaşam Uzmanı ve Diyetisyen Özge Bodur yapılan bu seminerde Sağlıklı yaşam nedir? Sağlıklı olmak için neler yapılmalıdır? Sağlıklı beslenmede dikkat edilecek hususlar nelerdir? Her zayıf olan kişi sağlıklı mıdır? Sağlıklı yiyecekler seçerken nelere dikkat edilmelidir? Konularını interaktif olarak ele aldı.

Sağlıklı beslenme ve hareket etme alışkanlıklarının ne kadar erken yaşta kazandırılırsa, o kadar kalıcı olacağı konusuna dikkat çekildi. Sağlıklı olmanın yalnızca fiziksel olarak değil, ancak ruhsal olarakta kendini iyi hisseden bireylerde bir bütünlük oluşturulacağının üzerinde duruldu.

Son dönemlerin en büyük sorunlarından biri olan obesiteye değinildi ve kilo kaybı için uygulanan tek yönlü beslenme tiplerinin insan sağlığına düzeltilemeyecek zararlar verdiği konusuna vurgu yapıldı. Kilo kaybı için kişinin belli testlerden geçtikten sonra bu sonuçlar dahilinde bireysel bir programla bir beslenme ve spor programı takip etmesinin alınan sonuçların kalıcı olması açısından büyük önem arzettiğinin vurgusu yapıldı.

Seminerin ardından sağlıklı yiyeceklere örnek teşkil eden organik ürünlerden hazırlanmış ikramlıklar ile sohbet devam etti. Bu esnada bireysel sorusu olanlar uzmanımız ile bu sorularını paylaştılar.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN