• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1536
  • Dünkü Görüntülenme: 3470
  • Toplam Görüntülenme: 7880281

Belemturk’ün Ekonomist Köşe Yazarı Arzu EMEKSİZ Beğeni Topladı

3 Aralık 2013
2 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1958 defa okundu.
Belemturk’ün Ekonomist Köşe Yazarı Arzu EMEKSİZ Beğeni Topladı

Kısa bir süre önce Belemturktv ailesine katılan Ekonomist köşe yazarımız Arzu EMEKSİZ, ilk köşe yazısıyla gündeme oturdu.Yazdığı ilk köşe yazısıyla belemturktv’nin son dönemlerdeki en büyük tıklanma oranlarına ulaşan Belemturktv köşe yazarımız Arzu EMEKSİZ’e, öncelikle Belemturktv’yi seçtiği için teşekkür eder,yayın hayatında bizlerle birlikte başarılarılar dileriz.

Arzu EMEKSİZ :Ön lisans : Ekonomi Yuksek lisans : Sirket finansi Universite : Gent Universitesi Aktif oldugu dernekler; Turk Ogrenci dernegi Rota, Gent Eyad, Anadolu Gulleri

ARZU EMEKSİZ İLK KÖŞE YAZISI

Haftalardır Belçika gündeminde yüksek öğrenimini tamamlayan göçmenlerin kendi ülkelerine dönmeye başladıkları yazılı. Bunların başında Türkler geliyor. Ellerinde diplomaları ile anavatanına geri dönen Türk sayısı hızla büyüyor.Genelde 3. jenerasyondan oluşan bu kesmin beyin göçünün, Belçika için büyük bir kayıba, ülkede kalan diğer Türkler için ise rolmodel yetersizliğine yol açacağı ortada.

Neyseki, bütün mezunlar bu fikri paylaşmıyor, Peki bu geri göçün sebebi ne olabilir? Belçika’da gelecek görememekmi, ırkçılık ve iş bulamama korkusu mu yoksa Türkiye’de daha iyi paralar kazanabilirim hayallerimi? Her ne olursa olsun bilindik tek şey varki, oda elinde diplomasıyla dönmek isteyenler doğrusunu yapıyor. Kendimi geliştirdim, Avrupa eğitimi aldım, lisanlarımda var…

Bekle beni Türkiye, ben geliyorum!… Türkiye’ye karşı duydukları özlemi sonlandırmak ve yabancı olarak değil de kendi evinde ve kültüründe hiç bir ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamak isteyenler rotasını değiştirmeye başladı bile. Peki Türkiye gerçekten bizi bekliyormu? Binlerce, milyonlarca işsiz mezun var iken biz nasıl iş bulacağız ? Ya umduğumuzu bulamazsak ne yapacağız ? Türklerin Belçika’ya göçünün 50. yılında ”

Tekrar ben geldim Belçika, denedim ama olmadı…

Sil baştan mı ?

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.
  • Tekrar tebrik ederim Arzu abla, basarilarin devamini dilerim! #Rotacanlar #seninle #gurur #duyuyor
    4 Aralık 2013 01:36
  • Basarilarinin devami icin duaciyiz.Gururluyuz seninle.Gent Eyad olarakda hep senin yanindayiz ayni zamanda..
    3 Aralık 2013 23:56

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN