• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2706
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8352053

Belçika’nın Mechelen kentinde koronavirüs nedeniyle 3 cami kapatıldı

22 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
412 defa okundu.
Belçika’nın Mechelen kentinde koronavirüs nedeniyle 3 cami kapatıldı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika medyasında yer alan habere göre, Anvers ve Brüksel şehirleri arasında bulunan Mechelen şehrindeki Mechelen Cami, Al Buraq Cami ve Al Ikhlaas Cami cemaat üyelerinden bazılarının koronavirüs testlerinin pozitif çıkması nedeniyle, 3 Caminin geçici olarak kapatılmasına karar verildiği bildirildi.

Cami yöneticileri, bazı cemaat üyelerinin koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkması ve enfeksiyonun daha fazla kişiye yayılmaması amacıyla Camileri 2 hafta ibadete kapatma kararı aldılar.

Mechelen Cami, Al Buraq Cami ve Al Ikhlaas Cami yöneticileri, 2 hafta sonra Camilerin tekrar ibadete açılıp açılmamasıyla ilgili, şehir yönetimi ile birlikte hareket ederek karar verileceği açıklamasında bulundular.

Enfeksiyon oranları belirgin bir artış görmezse, bu üç cami Mechelen belediye meclisinin araştırmalarının ardından iki hafta sonra tekrar açılabilecek.

Yetkililer, Covid-19 enfeksiyonunun yükseliş sebebi olarak yanak yanağa öpüşmeler, kucaklaşmalar, yakın temas ve tokalaşmalar gibi geleneksel selamlama sebepleriyle yaşandığına dikkat çekerek, şimdilik herkesin ibadetlerini evlerinde yapmaları istendi.

Mechelen Belediye Meclisi üyesi Raffi Hamid (CD&V), “Bu insanların son zamanlarda camide olup olmadığından emin değiliz, ancak camiyi sık sık ziyaret ettiklerini biliyoruz. Enfeksiyon sayısını sınırlamak için, camileri iki hafta boyunca kapatma kararı aldık. sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN