• Bugün Görüntülenme: 3154
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160368

Belçika’nın Gent Volvo araba fabrikası 500 işçi alacağını duyurdu

16 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2680 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent Volvo araba fabrikası 500 işçi alacağını duyurdu

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehri, liman bölgesinde bulunan Volvo araba fabrikası salı günü 500 işçi alımı yapacağını duyurdu. Ayrıca geçici işçi statüsünde bulunan 700 işçiye de sözleşmeli işçi statüsüne geçireceğini duyurdu.

İletişim sözcüsü Barbara Blomme, işçi alımına gerekçe olarak elektrikli arabaların ve XC40 modelinin büyük rağbet görmesinden kaynaklandığını açıkladı.

Özellikle, arıza teknisyenleri ve operatör aranan vasıflar arasında.Bu işçi alımı ile Volvo araba fabrikasında çalışan personel sayısı 7000’i aşmış olacak.

Işçi sendikası ACV sözcüsü Marc Verslijcke bu durumdan memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Sözcü Marc Verslijcke, “Özellikle Volvo araba fabrikasında, iş yoğunluğu nedeniyle mesai saatlerinin artırılması yerine, yeni işçi alımı yönünde tercih yapılmasından dolayı çok mumnunuz diyerek, zira yaz öncesi artan üretimi karşılama adına, mesaileri haftalık 40 saate çıkarma fikri ortaya atılması nedeniyle Volvo işçileri, iş bırakma eylemi gerçekleştirmişti.” dedi.

Fabrikanın, yeni işçi alımı kararı ile haftalık mesai saatlerinin 40 saate çıkarılması fikri şimdilik rafa kalkmış görünüyor.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN