• Bugün Görüntülenme: 1305
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059660

Belçika’nın Gent şehrinde yüksek aşılama oranı olumlu etkisini gösteriyor.

10 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
675 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent şehrinde yüksek aşılama oranı olumlu etkisini gösteriyor.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da geçtiğimiz hafta bir çok korona hastası çeşitli hastanelere kaldırılırken, bu durum Gent şehrindeki hastanelerde pek hissedilmiyor.

Gent UZ Üniversite Hastane sözcüsü Karlien Wouters, Gent şehrindeki yüksek aşılama oranı nedeniyle enfeksiyon sayısının bir süredir sabit olduğuna dikkat çekti.

Sözcü Wouters, “Şu anda hastanemizde 8’i yoğun bakımda olmak üzere 13 covid hastası var. Temmuz ve Ağustos ayına kıyasla çok hafif bir artış var. Fakat, hastanemize kabul edilen hastaların çoğu aşısız olanlardan oluşuyor” dedi.

Belçika Sağlık Komitesi, bu durumun hızla değişebileceğini düşünerek hastanelerden önleyici tedbir olarak 1A aşamasına geçilmesini istiyor. Bu durum yoğun bakım yataklarının %25 oranında korona hastalarına ayrıldığı anlamına geliyor.

Gent AZ Maria Middelares Hastane sözcüsü Catherine Zenner ise, “Gent nüfusu çok iyi aşılandı. Sonuç olarak hastaneye yatışlar çok az ve sessiz. Yinede Gent virüsten tamamen kurtulmuş değil. Hergün en az 30 kişi enfekte oluyor. Bunların çoğu aşısız olanlar. Gent şehrinde 200 bin kişinin aşılanmasıyla, salgınla mücadelede önemli aşamaya ulaşıldı” sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN