Belçika’nın Gent şehrinde mültecilerin kaldığı gemi karantinaya alındı

16 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
658 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent şehrinde mültecilerin kaldığı gemi karantinaya alındı

Belemtürk Haber Merkezi – 2019 yılında, Gent Yüzen Evler Yaşam Projesi kapsamında 220 mülteciyi ağırlamak için ikinci defa Gent Limanına getirilen RENO isimli yüzen evler gemisi koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı.

Fedasil (federal sığınmacı yerleştirme kurumu), Gent şehrinde mülteci sığınma evi olarak kullanılan Rigakaai daki Reno isimli gemide covid-19 vakalarının arttığını ve bu yüzden gemiyi karantinaya aldıklarını doğruladı.

Gemideki 220 sığınmacıdan 14 nün covid-19 testi sonucunda pozitif oldukları ama durumlarının kontrol altında olduğu açıklandı.

Bir senedir Rigakaai limanında demirli olan multeci yerleştirme gemisinde toplam 220 mültecinin bulunduğunu ve geçen haftaya kadar sadece 1 kişinin Covid-19 a yakalandığı açıklaması yapan Fedasil’den Lies Gilis, geçen hafta yapılan test sonuçlarında ise vaka sayısının 14′ e yukseldiğini ve bu yüzden karantina kararı aldıklarını açıkladı.

Mülteciler karantina surecini mümkün mertebe kendi odalarında geçirecek.

Bugün itibari ile personel ve multecilerin hepsine covid-19, PCR-testi yapılacak ve sonuçlara bakılarak karantinanın kaldırılması veya devamına karar verilecek.

220 mültecinin yaşadığı gemi, 100 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 3 katlı. 1’ci ve 2’ci katlarda 20 metre kare ölçülerinde odalar, her oda altlı üstlü ikili ranza olarak her odada 4 kişi kalacak şekilde ve 20 Metre karelik odalarda mutfak ve tuvaletler mevcut. Yüzen evlerin 3.cü katı ise sosyal yaşam alanı olarak kullanılıyor

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN