• Bugün Görüntülenme: 1916
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751636

Belçika’nın Gent şehrinde açık havada maske takma zorunluluğu büyük ölçüde kalkıyor.

5 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
924 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent şehrinde açık havada maske takma zorunluluğu büyük ölçüde kalkıyor.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde kalabalık sokaklar hariç, maske takma zorunluğu ve parklarda içki içme kısıtlamaları tamamen kalkıyor.

Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, Cuma günü bir açıklama yaparak 9 Haziran tarihinden itibaren normaleşmenin başlayacağının sinyalini verdi.

Gent şehrinde uzun bir aradan sonra, açık havada maske takmanın zorunlu olduğu bölgeler azaltılıyor. Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, nieuwsblad’ta yer alan habere göre, 9 Haziran 2021 tarihinden itibaren bisiklet, step ve buna benzer araçları kullanırken bazı bölgelerde maske takmanın artık zorunlu olmayacağını açıkladı.

Gent şehrinin kalabalık merkezi sokaklarından Veldstraat – Korenmarkt – Lange Munt – Graslei, Korenlei ve Groentenmarkt’ta maske takma zorunluluğu devam ederken, Sint Pieternieuwstraat, Overpoort arasındaki bölgede maske takmak zorunlu olmayacak.

Gent Belediye Başkanı De Clercq, “Taksi’lerde, her türlü gösteri etkinliklerinde ve pembe bölge diye adlandırılan yerlerde maske takma zorunluluğu devam edecek.” diyerek, “herkesi ihtiyatlı ve kurallara uymaya çağırıyoruz, zorunlu olan yerlerde maske takarak covid-19’a karşı düşüşü devam ettirmeliyiz. Aksi takdirde maske takma zorunluluğu tekrar gündeme gelebilir” diyerek uyarıda bulundu.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN