• Bugün Görüntülenme: 1135
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326531

Belçika’nın Gent şehrinde 50 yeni polis memuru yemin ederek göreve başladı

19 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
457 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent şehrinde 50 yeni polis memuru yemin ederek göreve başladı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrindeki Stadshal’da bugün 50 yeni polis memuru Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq ve Gent Emniyet Müdürü Filip Rasschaert’inde katıldığı bir törenle yemin ederek görevlerine başladı.

Bu sabah Poeljemarkt, 9000 Gent adresindeki Stadshal’da yemin töreni için bir araya gelen 50 polis memuru Belçika Kralı, Anayasa ve Belçika halkının yasalarına bağlı kalacakları üzerine yemin ettiler.

Göreve yemin ederek başlayan 50 polisten 47’si operasyonel, 3’ü idari polis olmak üzere görev yapacak. Uzun zamandır bünyesinde personel eksikliği yaşadığı bilinen Gent Polis Teşkilatı’na, yeni katılan 50 yeni polisin yanı sıra bir polis köpeğinin de katılımıyla, Gent polis teşkilatının büyük güç kazanması bekleniyor.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen yemin töreninin önümüzdeki yıl 26 Ocak ve 16 Şubat tarihlerinde iki kez daha gerçekleştirilerek 89’u erkek ve 69’u kadın olmak üzere toplam 158 polis memurunun daha polis teşkilatına kazandırılması hedefleniyor.

Gent belediye başkanı Mathias De Clercq, yeni polis memurlarına hitaben yaptığı konuşmada, Gent halkının güvenliği ve huzuru için görev yapacak polisleri tebrik etti ve görevlerinde başırılar diledi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN