• Bugün Görüntülenme: 1098
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887676

Belçika’nın Gent Şehrinde 10 bin kişi iklim değişikliğine karşı yürüdü

24 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
652 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent Şehrinde 10 bin kişi iklim değişikliğine karşı yürüdü

Belçika’nın Gent şehrinde on binlerce kişi iklim değişikliğine dikkat çekmek için yürüyüş yaptı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte prosetsocular nükleer enerji santrallerine karşı çeşitli sloganlar attı.

Göstericiler iklim değişikliğine zarar veren hür türlü teknoloji ürününe karşı olduklarını; nükleer enerji santralleri yerine rüzgar panellerinin kullanılmasını istediklerini söyleyerek çeşitli sloganlar attı.

Bir çok çocuklu ailenin katıldığı yürüyüş, Sint-Pietersplein’de başlayarak Stadshal’a kadar sürdü. Greenpeace grubu tarafından düzenlenen yürüyüş, 20 çevreci kuruluş tarafından da desteklendi. Polis kaynaklarına göre yürüyüşe 10.000 kişi katılarakkatıldı

Yeşiller (Groen) partisi lideri Meyrem Almacı, “Trafik planı ile Gent şehrinde hava kalitesi ve yaşam kalitesinde büyük bir gelişme sağladık. Yeşiller partisi olarak bu yürüyüşün Gent şehrinde gerçekleşmesinden büyük gurur ve sevinç duyuyoruz” sözlerine yer verdi.

Gent şehrinde iklim değişikliğine karşı yapılan yürüyüşe 5. kişinin katılması beklenirken, katılımın 10 binleri bulması memnuniyet yaratırken, düzenlenen yürüyüş Emile Braunplein’de saat 17.30 sona erdi.

(Haber Merkezi)

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN